II Turniej Szachowy Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Olsztyńskiego o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie

W sobotę 29 lutego 2020 roku odbył się II turniej Szachowy Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Olsztyńskiego o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.  Po raz drugi Rada Regionu zorganizowała turniej dla wszystkich chętnych pracowników naszych jednostek organizacyjnych, byłych pracowników oraz członków ich rodzin.

Na początku uczestnicy uczcili pamięć niedawno zmarłego inicjatora organizacji tej imprezy kolegi Dariusza Żarczyńskiego.

W tym roku do turnieju zgłosiło się 15 chętnych, ale ostatecznie zagrało 13 zawodników reprezentujących 7 jednostek organizacyjnych RDLP w Olsztynie. Jeden zawodnik był z Nadleśnictwa sąsiedniej RDLP. W turnieju wzięło udział  2 studentów kierunku leśnictwa z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ośmiu zawodników jest posiadaczem tytułu lub kategorii szachowej. Pozostali byli czystymi amatorami. W turnieju wystartowało dwóch młodych adeptów szachów. Byli to synowie naszych pracowników – Mikołaj Gawryluk (8 lat) i Szymon Garwoliński (11 lat).

Przybyłych powitał Przewodniczący Regionu kol. Andrzej Borkowski.

Otwarcie turnieju – A.Borkowski – Przewodniczący ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego

Po otwarciu zawodów, sędzia zawodów Pan Paweł Orłowski przedstawił jego regulamin. Turniej rozgrywany był  systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund. Tempo gry to 10 minut plus 3 sek. na posunięcie.   

Dyrektor RDLP w Olsztynie ufundował Puchar dla zwycięzcy turnieju. Związek ufundował puchary za miejsca II i III wraz z medalami za pierwsze trzy miejsca. Przewodniczący ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego ufundował dodatkowo Puchar dla najlepszego zawodnika turnieju nie posiadającego żadnego tytułu ani kategorii szachowej oraz statuetki dla najmłodszych uczestników.

Walka na szachownicach przebiegała w sportowej atmosferze choć była zacięta.

Szczegółowe wyniki wszystkich rund można zobaczyć na stronie chessarbiter.com .

Po przerwie obiadowej odbył się turniej szachów błyskawicznych w formule 3 min. + 2 sek. na ruch.  Uczestniczyli w nim wszyscy zawodnicy z turnieju głównego. Wyniki tych zawodów są dostępne na stronie chessarbiter.com .

Po zakończeniu rozgrywek sędzia zawodów sprawnie dokonał obliczenia wyników obu turniejów, a następnie je ogłaszał.

Dyrektor RDLP w Olsztynie Pan Mariusz Orzechowski i Przewodniczący ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego Pan Andrzej Borkowski wręczali zwycięzcom Puchary i medale.

I miejsce i Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie zdobył kol. Adam Bukowski z Biura RDLP zdobywając 8,5 pkt.

II miejsce zajął kol. Piotr Dziadoń z Nadleśnictwa Srokowo zdobywając również 8,5 pkt.

III miejsce zdobywając 7,0 pkt.  wywalczył kol. Artur Szostek, student leśnictwa na UWM w Olsztynie.

 Puchar Przewodniczącego ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego dla najlepszego zawodnika nie posiadającego tytułu ani kategorii wywalczył kol. Marek Sieniuć z Nadleśnictwa Górowo.

Zwycięzcą turnieju szachów błyskawicznych z wynikiem 8 pkt. został Adam Bukowski z Biura RDLP zgarniając również okolicznościowy puchar.

Pamiątkowe statuetki dla najmłodszego zawodnika turnieju zostały wręczone obu młodym uczestnikom turnieju – Mikołajowi i Szymonowi.

Mikołaj – najmłodszy uczestnik

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.

Wykonano  wspólne zdjęcie.

Turniej pozwolił wyłonić reprezentację Olsztyna na Mistrzostwa Polski Leśników, które odbędą się w dniach 1 – 4 kwietnia br. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Pan Dyrektor Mariusz Orzechowski pogratulował zwycięzcom wygranej, a wszystkim uczestnikom sportowego spotkania przy szachownicach.  

Gratulacje złożył również Przewodniczący Regionu Andrzej Borkowski. Podziękował wszystkim za uczestnictwo.

Zamykając imprezę Pan Dyrektor zaprosił wszystkich do uczestnictwa w następnym, III Turnieju, w przyszłym roku licząc na jeszcze szerszy udział.

Zamknięcie turnieju – M.Orzechowski – Dyrektor RDLP w Olsztynie i A.Borkowski – Przewodniczący ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego

Przewodniczący

Związku Leśników Polskich w RP

Regionu Olsztyńskiego

Andrzej Borkowski