IV Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Związku Leśników Polskich w RP Okręgu Lubelskiego

25 maja br. na terenie zbiornika wodnego „Stary Tartak – Mały Staw” w Nadleśnictwie Lubartów odbyły się IV Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego ZLP w RP Okręgu Lubelskiego. Przygotowania zawodów w tym roku podjęli się Koledzy z Organizacji Zakładowej ZLP w RP w Nadleśnictwie Lubartów.


Zbiornik wodny o nazwie „Stary Tartak – Mały Staw”.
Czytaj dalej

XXII Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników

XXII Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników odbyły się 8 czerwca na strzelnicy im. Władysława Komorowskiego w Olsztynie. Organizatorami zawodów byli: Klub Strzelectwa Myśliwskiego „Leśnik”, który w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności i Związek Leśniów Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego – Rada Regionu. Główne trofeum to Puchar Przechodni Dyrektora RDLP w Olsztynie dla najlepszej drużyny. 

Puchar Dyrektora.
Czytaj dalej

KOMUNIKAT – adres e-mail Przewodniczącego ZLP w RP

W związku z wprowadzanymi w LP zmianami w sposobie  funkcjonowania poczty elektronicznej, adres e-mail Przewodniczącego ZLP w RP – jaroslaw.szalata@lasy.gov.pl jest chwilowo niedostępny. Do czasu rozwiązania problemów technicznych, korespondencję mailową do Przewodniczącego Jarosława Szałaty prosimy kierować na adres jaroslaw.szalata@szczecin.lasy.gov.pl

Przepraszamy za utrudnienia.

XVIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie

1 czerwca w Ostrołęce odbył się XVIII Turniej  Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie. Zorganizowali go: Nadleśnictwo Ostrołęka razem ze Związkiem Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Olsztyńskiego przy współudziale RDLP w Olsztynie. Dla uczestników przygotowano puchary, medale, dyplomy, pamiątkowe statuetki oraz nagrody.

Baner XVIII Turnieju w piłce nożnej o puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.
Czytaj dalej

Jarosław Szałata odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Jarosław Szałata, Przewodniczący ZLP w RP, został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie odebrał z rąk Adama Kwiatkowskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, podczas uroczystych obchodów Ogólnopolskiego Święta Lasu 29 maja br. w Łochowie.

Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, przekazuje Złoty Krzyż Zasługi Jarosławowi Szałacie.
Czytaj dalej

Stypendia ZLP w RP dla absolwentów szkół leśnych

Rada Krajowa Związku Leśników Polskich w RP sfinansowała stypendia dla uczniów szkół leśnych ostatnich klas. Każda z 13 placówek otrzymała po 1500 zł dla najlepszych abiturientów. Przedstawiciele ZLP w RP z poszczególnych regionów osobiście wręczali specjalnie w tym celu przygotowane pamiątkowe dyplomy podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, które odbyło się 26 kwietnia br.

Od lewej: Jolanta Gąszczyk – Szulkowska – dyrektor Technikum Leśnego w Warcinie, Krzysztof Górski – Wiceprzewodniczący ZLP w RP, laureaci stypendiów z Technikum Leśnego w Warcinie – Kacper Szymanowski  i Patrycja Sikorska.

Czytaj dalej

Zjazd Sprawozdawczy ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego

16 kwietnia 2019 roku odbył się Sprawozdawczy Zjazd Delegatów Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Olsztyńskiego. Obecnych na Zjeździe było 90 spośród 100 wybranych delegatów reprezentujących 728 członków naszego Związku.

Otwarcia Zjazdu po wprowadzeniu Sztandaru Regionu dokonał kol. Andrzej Borkowski – Przewodniczący Regionu.

Przywitał wszystkie delegatki i delegatów przybyłych na Zjazd.

Czytaj dalej

XXVII Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników o Puchar Przewodniczącego Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej

W dniach 24-27 kwietnia br. na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, a dokładniej Nadleśnictwa Radom, w Leśnym Ośrodku Edukacyjny im. red. A. Zalewskiego w Jedlni Letnisku odbyły się XXVII Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników o Puchar Przewodniczącego Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej. Jak co roku zawody objął patronatem Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

(foto Beata Czerniak)

W tegorocznej edycji turnieju Królewskiej Gry udział wzięło 51 zawodników, w tym 45 leśnych szachistów z Polski oraz 3 szachistów z Węgier i 3 z Rumuni. Wśród polskich zawodników znalazł się po raz kolejny Krzysztof Janeczko – Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych ds. Ekonomicznych z nastoletnim synem Jakubem, który jako debiutant uzyskał wysoką lokatę w turnieju szachów błyskawicznych. Przy szachowych stolikach spotkali się pracownicy niemalże wszystkich Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych. Nie zabrakło również emerytowanych pracowników LP. W Mistrzostwach uczestniczyli także reprezentanci szkół leśnych: Andrzej Kania – emeryt z Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce – Letnisku, Marta Michalska – nauczyciel z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku i Adam Nadolny – tegoroczny maturzysta z Zespołu Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem – Nidzie.

Czytaj dalej

Dodatkowa ochrona życia i zdrowia leśników oraz wpływ na przyszłość z PPK

Warto dobrze zadbać o bezpieczeństwo własne oraz najbliższych. Przypominam, że w efekcie negocjacji prowadzonych intensywnie także przez Radę Krajową Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej z współpracującym z nami od lat brokerem ubezpieczeniowym Mentor od 01 maja 2019 r. każdy ubezpieczony w Grupowym Ubezpieczeniu na Życie w PZU ma możliwość rozszerzenia swojego ubezpieczenia. Polisa może teraz zawierać rozszerzenie zakresu ubezpieczenia o dodatkową ochronę na wypadek śmierci oraz trwałego uszczerbku na zdrowiu. Atrakcyjny, nowy produkt PZU jest dedykowany leśnikom i charakteryzuje się bardzo niską składką w relacji do wypłacanych świadczeń ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie gwarantuje bardzo wysokie wypłaty świadczenia w przypadku zdarzenia losowego przy stosunkowo niewielkiej dodatkowej składce miesięcznej. Jest ona  potrącana przez pracodawcę z wynagrodzenia na podstawie złożonej deklaracji, tak jak praktykowano dotychczas.
Pracownicy PZU Życie będą w najbliższym czasie odwiedzać jednostki organizacyjne Lasów Państwowych z rozszerzoną ofertą  i w przypadku akceptacji warunków, będą pomagali w załatwianiu wszelkich formalności. Szczegóły na załączonej ulotce i w ofercie firmy Mentor:  

Osoba do kontaktu: Jacek Zbróg, Z-ca Dyrektora Biura Ubezpieczeń Grupowych, tel. +48 22 654 12 50, tel. kom.  508 273 019, email: jacek.zbrog@mentor.pl

Czytaj dalej