Jubileusz od Szczecina, przez Krosno, Lublin i inne miejsca w kraju, do Szczecinka

Przez cały kończący się rok 2018, który zostawił w kalendarzu już tylko kilkanaście dni, w całym kraju odbywały się uroczystości regionalne związane z jubileuszem 100 lat działalności Związku Leśników Polskich.

Pierwsza regionalna uroczystość miała miejsce w Regionie Zachodnim w kwietniu, a odbyła się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym RDLP Szczecin „Bażyna” w Pogorzelicy. Potem w wielu miejscach kraju pojawiało się jubileuszowe logo ZLP w RP, a w dniu 5 października odbyła się w OKL Gołuchów główna uroczystość  jubileuszowa pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Niedawno, w dniu 11 grudnia odbyła się ostatnia z zaplanowanych uroczystości, na której spotkali się członkowie ZLP w RP i ich goście z terenu RDLP Szczecinek. Choć szczecineccy koledzy spod znaku ZLP w RP już wcześniej miłym akcentem upamiętnili nasz jubileusz. Był to motocyklowy wyczyn leśnika ze Szczecinka Tomasza Polechońskiego, o którym pisaliśmy tu:

http://zlpwrp.pl/blog/2018/07/29/motocyklem-na-100-lecie-wokol-granic-niepodleglej-relacja-z-wyprawy-tomasza-polechonskiego/#more-4171

Telewizyjna relacja z grudniowej uroczystości, która odbyła się w kinie „Wolność” w Szczecinku dostępna tutaj:

 

https://www.gawex.pl/wiadomosci/echa_dnia/2214/ECHA-DNIA-11-grudnia-2018

Szersza relacja literacko- fotograficzna niebawem.

Jarosław Szałata