Motocyklem na 100-lecie wokół granic Niepodległej – relacja z wyprawy Tomasza Polechońskiego

Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Ojczyznę oraz Jubileuszu 100-lecia Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Dretyń (RDLP Szczecinek) Tomasz Polechoński postanowił samotnie objechać motocyklem Polskę wokół jej granic.

prom (3)

O planowanej wyprawie informowaliśmy 10 lipca br.

W piątek 13 lipca br. wyruszył z pod siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku zaopatrzony w materiały reklamowe Związku Leśników Polskich w RP oraz Lasów Państwowych.

P1010699

Warunki pogodowe niestety nie były sprzyjające podróży na 2 kółkach bo przez pełne pięć dni lał ulewny deszcz.  Jak na leśnika przystało, pomimo chwil zwątpienia, Pan Tomasz nie poddał się i w pełni zrealizował plan tej niezwykłej wyprawy.

prom (1)

W ciągu tygodnia pokonał niemalże 4000 km. Na przystankach, oprócz dobrego wrażenia z rozmów z kibicami wyprawy pozostawiał po sobie wymierne ślady w postaci drobiazgów reklamujących leśników i ZLP w RP.

received_116271342628937

Odwiedził również miejsca związane z historią Niepodległej Ojczyzny. Złożył m. in. w dniu 20 lipca br. wiązankę pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Koszalinie.

pomnik

P1010703

Na pamiątkę tej wspaniałej wyprawy, w podziękowaniu za wsparcie Związek Leśników Polskich w RP otrzymał od Pana Tomasza piękny grawerton.

statuetka

Wszyscy możemy być dumni z tego, że nasz Kolega Tomek swoim wyczynem udowodnił, że słowo Polak, leśnik i działacz ZLP w RP  mieści się w jednej osobie…

Dziękujemy Tomku w imieniu Polaków, leśników i całej społeczności członków ZLP w RP za ten niezwykły sposób upamiętnienia 100-lecia.

Więcej zdjęć z wyprawy znajdą Państwo w Galerii.

Lena Kacperczyk

Foto: Tomasz Polechoński