PROŚBA O POMOC POGORZELCOM Z SOSNOWIC

Koleżanki i Koledzy,

W tak szczególnym czasie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, licząc na Wasze dobre serca i zrozumienie, zwracamy się z prośbą o pomoc pogorzelcom z Sosnowic.

W dniu 8 czerwca br. na terenie RDLP w Szczecinie, w Nadleśnictwie Rokita, w miejscowości Sosnowice (gmina Przybiernów) doszło do ogromnej tragedii. W wyniku pożaru spłonął niemal doszczętnie dom wielorodzinny. Bez dachu nad głową zostały 3 rodziny emerytowanych pracowników leśnych nadleśnictwa – 2 małżeństwa oraz wdowa po leśnym pracowniku. W kilka chwil stracili dobytek całego życia i to co najważniejsze – poczucie bezpieczeństwa. Rozmiar tragedii potęguje fakt, że są to emeryci, ludzie starsi i schorowani, którzy sami nie poradzą sobie z odbudowaniem mieszkań, a na inny dom realnie nie mają szans.

Leśnicy z Nadleśnictwa Rokita spontanicznie pomogli w odgruzowaniu spalonego budynku. Założyli również wspólnie z mieszkańcami gminy Komitet Społeczny – ODBUDUJMY RAZEM W SOSNOWICACH, zarejestrowany na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji www.zbiorki.gov.pl pod nr zbiórki 2017/2790/KS w dniu 12 czerwca 2017 roku.

Komitet ten zorganizował kwesty podczas kilku imprez kulturalnych w wielu miejscowościach na terenie Gminy Przybiernów. Społeczność i Urząd Gminy zaangażowali się we wszechstronną pomoc. Poszkodowani odbudowują od podstaw swoje mieszkania. Wsparcie społeczności Nadleśnictwa oraz Gminy jest znaczące, ale wciąż niewystarczające, stąd prośba i apel do Braci Leśnej o pomoc sędziwym pogorzelcom, zwłaszcza w tak szczególnym czasie jak zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Dowolne indywidualne wpłaty można przekazywać na konto bankowe zbiórki Komitetu Społecznego – ODBUDUJMY RAZEM W SOSNOWICACH nr:

75 9376 0001 2007 0019 4738 0001

Osobą uprawnioną do reprezentowania Komitetu jest Pan Ryszard Kazanowski,

ul. Krótka 12, 72-110 Przybiernów tel. 509401712

W sprawy pomocy pogorzelcom zaangażowany jest także przewodniczący organizacji zakładowej ZLP w RP przy Nadleśnictwie Rokita Krzysztof Klażyński we współpracy z Przewodniczącym Regionu Zachodniego Bronisławem Sasinem.

Każdy grosz się liczy, a pomoc leśnym pogorzelcom niech będzie szczególną formą Szlachetnej Paczki, ofiarowanej dawnym pracownikom nadleśnictwa przez wszystkich leśników, szczególnie przez członków ZLP w RP.

                                                                                                          Z wyrazami szacunku

                                                                                   Przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP

                                                                                                               Jarosław Szałata