Zapraszamy do Orzechowa Morskiego na Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników

fot 1 -szachy

Nasz Bałtyk, choć nie należy do ciepłych mórz otoczonych palmami rosnącymi na złotych piaskach plaż ma swój niezaprzeczalny urok. Jeśli spoglądamy na niego z wysokiego klifu, porośniętego pięknymi, urozmaiconymi lasami, w których świetnie gospodarzą leśnicy z terenu RDLP Szczecinek to jest to szczególny widok, któremu nie sposób się oprzeć. Kto tam był, chętnie wróci, kto dotąd nie gościł w malowniczym Ośrodku „Leśnik” RDLP Szczecinek w Orzechowie Morskim, niech wybiera się tam czym prędzej.

fot -2 Orzechowo M

Można tam świetnie wypocząć, zregenerować nadwątlone siły fizyczne, czasem także jeszcze bardziej rozwinąć swój intelekt i wszelkie zdolności. Okazja nadarza się znakomita, bo właśnie tam, w dniach 11-14 kwietnia Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej organizuje już kolejny raz Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników. Szachy to sport wymagający logicznego myślenia, kształtujący umiejętność podejmowania właściwych decyzji i realizowania samodzielnie wypracowanej strategii, a zatem znakomicie rozwijający predyspozycje przydatne w codziennej pracy leśników. Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników mają rangę zawodów międzynarodowych, bo oprócz leśników, przedstawicieli branż pokrewnych, uczniów szkół leśnych i studentów leśnictwa z obszaru całego kraju, uczestniczą w nich przedstawiciele sąsiednich państw np. Węgier czy Rumunii. To impreza o wieloletniej tradycji, która stanowi świetną okazję do wymiany doświadczeń zawodowych pomiędzy jej uczestnikami oraz służy budowaniu pozytywnego wizerunku polskiego leśnictwa. Zapewne tak ją ocenił Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski, który zgodnie z wieloletnią tradycją pozytywnie odpowiedział na moją propozycję objęcia patronatem mistrzostw pisząc:

Serdecznie gratuluję inicjatywy, zawody uważam za interesujące i pożyteczne. Z satysfakcją będę patronował temu przedsięwzięciu i ufunduję puchar dla najlepszego zawodnika oraz nagrody za zwycięstwo w drużynowym turnieju.

W organizację mistrzostw zaangażowali się szczecineccy leśnicy z Dyrektorem RDLP Andrzejem Modrzejewskim, jego zastępca Anną Paszkiewicz oraz przewodniczącym Regionu ZLP w RP Krzysztofem Górskim na czele. Niebawem więcej szczegółów organizacyjnych ale już dziś warto wpisać do kalendarza na rok 2018 termin: Orzechowo Morskie- RDLP Szczecinek – 11-14 kwietnia 2018 roku.

Serdecznie zapraszamy cały rok do Orzechowa Morskiego wszystkich leśników, a w kwietniu  szczególnie zainteresowanych szachami, królewską, uważaną za jedną z najstarszych na świecie grą, która jednoczy ludzi.

 

Jarosław Szałata