Zmarł Jan Szyszko – były Minister Środowiska

Źródło Facebook

Smutną informację o śmierci Jana Szyszko – byłego Ministra Środowiska podał wczoraj na swoim Twitterze Andrzej Duda – Prezydent RP.

Jan Szyszko miał 75 lat. Był leśnikiem, nauczycielem akademickim, profesorem nauk leśnych i politykiem.

Urodził się 19 kwietnia 1944 roku w Starej Miłosnej. Był absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie uzyskał tytuły doktora i doktora habilitowanego nauk leśnych, a następnie profesora. Był autorem ponad 100 publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologii.

Swoja karierę polityczną rozpoczął w drugiej połowie lat 80 poprzedniego wieku. W latach 1997–1999 pełnił funkcję Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2005–2007 był Ministrem Środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, a w latach 2015–2018 Ministrem Środowiska w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji.

Pogrzeb Jana Szyszko odbędzie się w dniu 16 października br. o godzinie 11.00 w Kościele PW. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej.

Źródło Facebook