VII Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach pod honorowym patronatem Związku Leśników Polskich w RP

W dniach 19-21 listopada 2018 r. Zespół Szkół Leśnych w Lesku był organizatorem
VII  Szachowych Mistrzostw Polski Szkół Leśnych. Od trzech lat zmaganiom młodych szachistów honorowo patronuje Związek Leśników Polskich w RP.

Zawody otworzyli  Dyrektor Szkoły Pani Jadwiga Szylak oraz Wiceprzewodniczący Związku Leśników Polskich w RP Okręgu Krośnieńskiego Pan Stanisław Przytulski. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Pan Włodzimierz Hackiewicz i  Pani Marta Michalska.

Rozpoczęcie VII Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Szachach pod Honorowym Patronatem Związku Leśników Polskich w RP.

W turnieju drużynowym udział wzięło sześć Szkół Leśnych: z Białowieży, Milicza, Starościna, Warcina, Zagnańska i Leska.

Wyniki rywalizacji w turnieju drużynowym Szkół Leśnych przedstawiają się następująco:

I miejsce i tytuł Mistrza Polski – Zespół Szkół Leśnych w Lesku pod opieką Pani Marty Michalskiej

(skład drużyny: Hubert Dyndur, Tomasz Marcinik, Wojciech Dzięgiel)

II miejsce – Technikum Leśne w Warcinie pod opieką Pana Pawła Górawskiego

(skład drużyny: Julia Wasilewska, Adam Jurkowski, Łukasz Kaszubowski)

III miejsce – Technikum Leśne w Starościnie pod opieką Pani Małgorzaty Misztak

(skład drużyny: Kacper Bielawski, Jarosław Gajda, Kacper Łapeta)

IV miejsce – Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku pod opieką Pana Zbigniewa Załawy

(skład drużyny: Patryk Kołodziejski,  Michał Longa, Wiktor Niewadzi)

V miejsce Technikum Leśne w Białowieży pod opieką Pani Joanny Charkiewicz

(skład drużyny: Anna Milewska, Adrian Kurowski, Mateusz Żuk)

VI miejsce – Technikum Leśne w Miliczu pod opieką Pana Patryka Kowaluka

(skład drużyny: Martyna Duchniak, Maksymilian Tomala, Dominik Jendrasik)

Po zakończeniu turnieju drużynowego rozpoczął się turniej indywidualny rozgrywany systemem szwajcarskim  na dystansie 9 rund po 30 minut na zawodnika.

Wyniki rywalizacji w turnieju indywidualnym:

I miejsce – Hubert Dyndur  z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku – 8 pkt

II miejsce –Wojciech Dzięgiel z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku – 6,5 pkt

III miejsce – Adrian Kurowski z Technikum Leśnego w Białowieży – 6 pkt

Szczegółowe wyniki turnieju indywidualnego można zobaczyć w serwisie www.chessarbiter.com

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_7179/

Ostatniego dnia zmagań wszyscy chętni mogli wziąć udział w zawodach w grze błyskawicznej, rozgrywanych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 5 minut na zawodnika. Turniej ten wygrała Pani Marta Michalska.

Czas poza rozgrywkami szachowymi wypełniony był atrakcjami turystyczno – rekreacyjnymi. Uczestnicy mieli okazję wędrować ścieżką  przyrodniczo – edukacyjną,  położoną  na terenie Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Łączy ona dwie największe atrakcje Pogórza Dynowskiego: rezerwat przyrody „Prządki im. prof. Henryka Świdzińskiego” i zamek Kamieniec. W Rezerwacie podziwialiśmy ponaddwudziestometrowe ostańce skalne,  zbudowane z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego, który pod wpływem erozji przybrał oryginalne kształty. Prządki, jedyny rezerwat skalny w południowo-wschodniej Polsce, dostarczyły nam wielu  wrażeń.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz  warsztaty,  podczas których uczestnicy mogli sprawdzić się jako hutnicy oraz artyści, tworząc własne dzieła sztuki na bombce choinkowej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania: Związkowi Leśników Polskich w  Rzeczypospolitej Polskiej za wsparcie finansowe, Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku za sfinansowanie wycieczki oraz Panom Tomaszowi Mazurkiewiczowi i Jackowi  Dziubanowi z firmy Apteka „Omega” z Sanoka za ufundowanie nagród rzeczowych  dla uczestników turnieju.

Serdeczne podziękowania składamy również sędziemu Panu Włodzimierzowi Hackiewiczowi  za pomoc w sędziowaniu wszystkich rozgrywanych turniejów,

Uczestnikom gratulujemy sportowej rywalizacji w duchu fair-play oraz życzymy dalszych sukcesów. I pamiętajcie – nie odkładajcie szachownic na półki – planujcie, dokonujcie wyborów, korzystajcie z szansy – i wtedy: „szach mat”!:)) Jak w życiu.

Rozgrywki szachowe: na pierwszym planie grający białymi uczeń Technikum Leśnego w Starościnie – Kacper Łapeta i grający czarnymi uczeń Technikum Leśnego w Warcinie – Łukasz Kaszubowski

Mecz Technikum Leśnego w Białowieży z Technikum Leśnym w Miliczu na pierwszym planie Anna Milewska i Maksymilian Tomala

Mecz Zespołu Szkół Leśnych w Lesku z Zespołem Szkół Leśnych w Zagnańsku na pierwszym planie Hubert Dyndur i Patryk Kołodziejski

Rozgrywki szachowe: na pierwszym planie Wojciech Dzięgiel z Leska i Mateusz Żuk z Białowieży.

Rozgrywki szachowe: na pierwszym planie Wojciech Dzięgiel z Leska i Mateusz Żuk z Białowieży oraz sędziowie Marta Michalska i Włodzimierz Hackiewicz

Medal za drugie miejsce w Turnieju Indywidualnym dla Wojciecha Dzięgiel wręcza Wiceprzewodniczący Związku Leśników Polskich w RP Okręgu Krośnieńskiego Pan Stanisław Przytulski.

Dekoracja zwycięzców Turnieju Indywidualnego VII Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Szachach. Od lewej : sędzia Włodzimierz Hackiewicz, Adrian Kurowski – III miejsce, Wojciech Dzięgiel- II miejsce, Hubert Dyndur – I miejsce, Stanisław Przytulski – ZLPwRP

I miejsce dla Zespołu Szkół Leśnych w Lesku od lewe: Dyrektor Szkoły Jadwiga Szylak, Wojciech Dzięgiel, Tomasz Marcinik, Hubert Dyndur, Nauczyciel Marta Michalska, sędzia Włodzimierz Hackiewicz, Wiceprzewodniczący Związku Leśników Polskich w RP Okręgu Krośnieńskiego Stanisław Przytulski

Wręczenie pucharu za II miejsce w Turnieju Drużynowym dla Technikum Leśnego w Warcinie. Puchar odbiera uczennica Julia Wasilewska.

Uczestnicy VII Mistrzostw Szkół Leśnych w Szachach pod Honorowym Patronatem Związku Leśników Polskich w RP.

Marta Michalska

Zespół Szkół Leśnych w Lesku