Stypendia ZLP w RP dla absolwentów Szkół Leśnych

Rada Krajowa Związku Leśników Polskich w RP sfinansowała po raz kolejny stypendia dla uczniów ostatnich klas Szkół Leśnych. Przedstawiciele ZLP w RP z poszczególnych regionów przekazali dyplomy stypendystom podczas zakończenia roku szkolnego w dniu 29 kwietnia 2022 r.

Stypendia Naukowe Rady Krajowej Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej otrzymują uczniowie klas czwartych 11 Szkół Leśnych, których organem prowadzącym jest  Minister Środowiska oraz Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie, Zespołu Szkół w Tułowicach i Zespół Szkół im ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.  O grant mogą się ubiegać uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen z przedmiotów zawodowych za cztery lata nauki. Stypendia zostały przyznane po raz ósmy. Dotychczas wyróżnionych zostało 223 absolwentów.

Inicjatywa Związku Leśników Polskich w RP jest doceniana przez uczniów, ich rodziców, nauczycieli, a szczególnie Dyrektorów Szkół Leśnych. Przewodniczący ZLP w RP otrzymuje wiele listów z podziękowaniami za docenienie wyróżniających się uczniów.

Bardzo serdecznie dziękuję za ufundowanie po raz kolejny stypendiów naukowych dla najlepszych absolwentów naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik leśnik. (…) Wyrażam przekonanie, że uznanie osiągnięć uczniów i wsparcie finansowe stanie się dla tych stypendystów motywacją do dalszej nauki i pracy, a dla młodszych uczniów inspiracją do podejmowania trudu związanego z nabywaniem wiadomości i kształtowaniem umiejętności zawodowych na jak najwyższym poziomie. W imieniu społeczności szkolnej składam  serdeczne podziękowanie za uhonorowanie 4 – letniego wysiłku młodzieży. Grzegorz Skalski – dyrektor Zespołu Szkół w Starym Sączu.

W imieniu Rady Krajowej ZLP w RP składam gratulacje wszystkim abiturientom oraz uczniom techników i zespołów szkół leśnych, za starania w pogłębianiu swojej wiedzy. – Krystian Wójcik – Przewodniczący ZLP w RP Organizacji Zakładowej Pracowników Szkół Leśnych w Lesku, który ze strony ZLP w RP koordynuje współpracę ze szkołami leśnymi.

Lena Kacperczyk

Galeria zdjęć stypendystów

Zamieszczone materiały zostały przekazane przez wymienione w artykule Szkoły Leśne.