Spływ kajakowy pracowników RDLP Szczecin i ich rodzin po rzece Paklicy

W dniach 29-30 lipca br. Związek Leśników Polskich w RP Regionu Zachodniego w Szczecinie zorganizował już po raz trzeci,  spływ kajakowy po rzece Paklica koło Świebodzina oraz spotkanie rekreacyjno-sportowe dla pracowników i ich rodzin. W imprezie  wzięło udział 76 osób – pracownicy z rodzinami z Nadleśnictw Bierzwnik, Bogdaniec, Bolewice, Choszczno, Gryfice, Kliniska, Myslibórz, Resko Sulęcin oraz biura RDLP Szczecin. Najliczniejsze drużyny przybyły z Nadleśnictwa Choszczno, Myślibórz, Sulęcin. Uczestnicy spływu przed wypłynięciem zakwaterowali się w Ośrodku Wypoczynkowym MARTINEZ w Lubrzy.

spływ-1

spływ- 2

Spływ kajakowy rozpoczął się z przystani w miejscowości Lubrza i zakończył się  w Gościkowie. Odcinek Lubrza – Gościkowo o długości ok. 15 km  uczestnicy pokonali  w ciągu ok. 5 godzin. Pogoda, mimo niepewnych informacji prognostycznych i ciągłych opadach w przeddzień , była wspaniała. Humory dopisywały a najmłodsi uczestnicy dzielnie pokonywali trasę pod opieką rodziców.

spływ-3

spływ-4

W połowie trasy uczestnikom spływu zaserwowano grochówkę – była pyszna. Po posiłku wyruszono na drugą część trasy spływowej, przez jezioro Paklicko Wielkie do Gościkowa- Paradyża. Tafla jeziora Paklicko Wielkie wypełniła się kolorowymi kajakami uczestników. W godzinach popołudniowych odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa  dla uczestników spływu. W czasie imprezy wręczono dla najmłodszych uczestników dyplomy oraz nagrody.

spyływ-6

Zorganizowano wiele konkursów indywidualnych oraz drużynowy wyścig na nartach po trawie. Zwycięscy otrzymali  nagrody oraz dyplomy. Wyścig na nartach wygrała drużyna z Nadleśnictwa Bogdaniec: Waldemar Jedynak  z żoną Elą i Roman Wolski z żoną Beatą ( foto poniżej).

spływ-7

spływ-8

Drużyna  z Nadleśnictwa Sulęcin też dzielnie spisywała się, ale w końcówce były problemy ( foto poniżej)

spływ-9

spływ-10

Po zakończeniu konkursów i „ zawodów narciarskich” rozpoczęła się zabawa taneczna przy akompaniamencie DJ, która trwała do późnych godzin nocnych

spływ-11

spływ-12

Impreza została sfinansowana częściowo przez uczestników, a  w części  spływ sponsorowali Zarząd Oddziału SITLiD w Szczecinie, firma brokerska Mentor oraz Region Zachodni Związku Leśników Polskich w RP. Za organizację oraz oprawę części rozrywkowej odpowiadała Janina Sobczak, która wywiązała się z obowiązków doskonale, a swoje zdolności wykorzystała do rozbawienia wszystkich uczestników i tych najmłodszych i tych starszych. Serdecznie dziękuję Koleżance  Janinie Sobczak za wspaniale zorganizowaną imprezę  i zapraszam na podobną imprezę w przyszłym roku.

                                                                            Przewodniczący

                                                                            Regionu Zachodniego ZLP w RP

                                                                                  Bronisław Sasin

Foto: Alicja Sasin

Janina Sobczak

Eugeniusz Milewski