XIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie

„ 24 maja w Jedwabnie odbył się XIII Turniej  Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie. Organizatorami imprezy byli Nadleśnictwo Jedwabno oraz Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Olsztyńskiego.

Mecz finałowy

Mecz finałowy

Do rozgrywek zgłosiło się 15 zespołów reprezentujących 14 nadleśnictw:  Iława, Jedwabno, Lidzbark, Miłomłyn, Młynary, Myszyniec, Nidzica, Ostrołęka, Parciaki, Przasnysz, Szczytno, Wielbark, Wipsowo, Zaporowo oraz drużyna kierownictwa RDLP. Drużyny z Przasnysza i Szczytna startowały we wszystkich dotychczasowych turniejach. Niektóre z drużyn przybyły z licznymi grupami swoich kibiców. Na stadionie byli obecni również mieszkańcy Jedwabna i okolic.

Po powitaniu  uczestników i gości przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Jedwabno Marka Trędowskiego i Przewodniczącego Związku Leśników Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego Andrzeja Borkowskiego nastąpiło otwarcie zawodów.

Pogoda dopisała. Niektórzy narzekali wręcz na upał.

W trzech grupach eliminacyjnych odbyły się mecze „każdy z każdym”. Do półfinału awansowali zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc. Mecze grupowe były zacięte i wyrównane. Zwycięzcę jednej z grup wyłoniło dopiero losowanie. Drużyny z Lidzbarka, Przasnysza, Parciak i Wielbarka zostały rozlosowane do grup półfinałowych. Dokonała tego „sierotka”, odważna dziewczynka kibicująca razem z rodzicami. Ona zdecydowała o tym, że o wejście do finału zagrały Lidzbark z Wielbarkiem i  Parciaki z Przasnyszem. W równocześnie rozegranych meczach półfinałowych padły bezbramkowe remisy. Również dogrywki nie odpowiedziały kto zagra w finale. Zdecydowały strzelane rzuty karne. W tym elemencie sztuki piłkarskiej lepsze okazały się drużyny Lidzbarka i Przasnysza.

Oczekiwanie na mecze półfinałowe uprzyjemnił występ miejscowego zespołu pieśni i tańca. W przerwach między meczami były przeprowadzone konkursy dla dzieci. Chętni mogli odwiedzić stoisko edukacji leśnej. Organizatorzy zadbali również o głodnych i spragnionych.

Po krótkiej przerwie na odpoczynek w meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny Parciak i Wielbarka. Wgrały Parciaki  2:0.

Następnie odbył się mecz o najwyższe trofeum turnieju, Puchar Dyrektora. Doszło w nim do rewanżu za finał zeszłoroczny.

Zwycięzcą XIII Turnieju w piłce nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie została drużyna Nadleśnictwa Lidzbark pokonując  Przasnysz 2:1. Było to historyczne, pierwsze zwycięstwo reprezentacji Nadleśnictwa Lidzbark.

Rozgrywki dobiegły końca. Nadszedł czas dekoracji i nagradzania.       Aktu dekoracji dokonali: Dyrektor RDLP w Olsztynie, Pani Małgorzata Błyskun, Nadleśniczy Marek Trędowski, Przewodniczący Regionu Andrzej Borkowski oraz przybyli gospodarze terenu – wice Starosta szczycieński Pani Sylwia Jaskulska i Wójt Gminy Jedwabno Krzysztof Otulakowski.

Zdobywca I miejsca, reprezentacja Lidzbarka otrzymała Puchar Dyrektora, dyplom, złote medale oraz nagrodę. Reprezentacje Przasnysza i Parciak za zdobycie II i III miejsca otrzymały puchary, dyplomy, odpowiednio srebrne i brązowe medale oraz nagrody. Zdobywca IV miejsca, Wielbark otrzymał statuetkę i dyplom. Pozostali uczestnicy wyjechali ze statuetkami za uczestnictwo oraz dyplomami.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne.

Tytuł króla strzelców uzyskał Michał Ostrowski z Lidzbarka strzelając 5 bramek.

Za najlepszego bramkarza uznano Leszka Brzezickiego z Nidzicy.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Szymona Nowaka z drużyny Kierownictwa (Nadleśniczy Nadleśnictwa  Dobrocin).

Drużynowy  puchar „Fair Play”  otrzymała drużyna gospodarzy, Nadleśnictwo  Jedwabno ( „za czystą grę i nie utrudnianie zadań pozostałym zespołom”).

Organizatorzy ucieszyli się ze wzrostu popularności gry w piłkę nożną wśród Pań pracujących w lasach. W zeszłym roku była tylko jedna odważna. W tegorocznym turnieju wystąpiło 7 Pań: Małgorzata  Butkiewicz, Anna Kłosowska i Anna Zyśk w drużynie Kierownictwa, Janina Dymitruk i Lidia Nowikowska-Onoszko w drużynie Młynar, Monika Pogorzelska w drużynie Szczytna oraz Elżbieta Ferschke w drużynie Wipsowa. Wszystkie zostały uhonorowane statuetkami – „Miła, sympatyczna, odważna i bojowa uczestniczka  XIII turnieju”

Fundatorem pucharów, dyplomów, medali oraz nagród finansowych za pierwsze 3 miejsca (z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego)  był Związek Leśników Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego.

Na zakończenie głos zabrała Dyrektor RDLP, Pani  Małgorzata Błyskun.

Pogratulowała zwycięzcom.  Podziękowała wszystkim za udział w turnieju a organizatorom za jego przygotowanie. Przed uroczystym zamknięciem XIII turnieju poinformowała, że organizatorem następnego turnieju będzie Nadleśnictwo Lidzbark. Informacja została przyjęta przez zebranych  brawami.”

Przewodniczący
Związku Leśników Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego
Andrzej Borkowski