Ireneusz Żelazny nowym Wiceprzewodniczącym ZLP w RP

27 września br. w Jantarze w trakcie obrad Rady Krajowej odbyły się wybory uzupełniające, w związku z wakatem na stanowisko jednego z czterech Wiceprzewodniczących Związku.

Członkowie Rady Krajowej Związku jednogłośnie wybrali na to stanowisko Ireneusza Żelaznego, Przewodniczącego ZLP w RP Okręgu Krośnieńskiego.

Ireneusz Żelazny – Wiceprzewodniczący ZLP w RP.
Fot. Jarosław Szałata.

Ireneusz Żelazny jest członkiem Związku Leśników Polskich w RP od 2005 roku. W 2015 roku został Przewodniczącym ZLP w RP Okręgu Krośnieńskiego. Wcześniej był Przewodniczącym Organizacji Zakładowej w Nadleśnictwie Mielec.

Aktualnie, od 1 kwietnia 2019 roku pracuje w Wydziale Kontroli i Audytu Wewnętrznego RDLP w Krośnie, wcześniej był inżynierem nadzoru w Nadleśnictwie Mielec. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci.

Obecnie, ścisłe kierownictwo ZLP w RP tworzą Przewodniczący i czterech Wiceprzewodniczących. Przewodniczącym ZLP w RP od marca 2017 roku jest Jarosław Szałata, a Wiceprzewodniczącymi: Krzysztof Górski, Paweł Kania, Urban Kolman i Ireneusz Żelazny.

Kierownictwo ZLP w RP po wyborach w 2017 roku: od lewej: Marek Cholewa (były Wiceprzewodniczący ZLP w RP), Paweł Kania, Jarosław Szałata, Krzysztof Górski, Urban Kolman.

Ireneusz Żelazny zastąpił wybranego w marcu 2017 roku Marka Cholewę, który zrezygnował z funkcji Wiceprzewodniczącego ZLP w RP po objęciu stanowiska nadleśniczego Nadleśnictwa Prudnik (RDLP w Katowicach).

Katarzyna Gozdek – Pawłowska