Sanatorium Uzdrowiskowe „Leśnik-Drzewiarz” dla każdego i na każdą porę roku!

Oferta Sanatorium jest skierowana do wszystkich osób indywidualnie planujących poprawę stanu zdrowia. Na wypoczynek o każdej porze roku zapraszamy także wszystkich zainteresowanych spędzeniem udanego urlopu rodzinnego. Niepowtarzalny klimat górskiego uzdrowiska oraz profesjonalna kadra zapewnią Państwu wymierne korzyści zdrowotne i niezapomniane chwile. Nasza kuchnia serwuje smaczne i urozmaicone posiłki dostosowane do diety gości i kuracjuszy. Wszystkie dania oraz desery przyrządzane są ze świeżych i naturalnych składników – układając menu, stawiamy na dbałość o zdrowie, a receptury i jadłospis opracowujemy we współpracy ze specjalistami żywienia.

Sanatorium dysponuje 195 miejscami w przytulnych pokojach 1-, 2-, 3- i 4-osobowych oraz w pokojach o podwyższonym standardzie.

Zapraszamy również do naszych nowych Apartamentów „Leśne Zacisze” (szczegóły tu). Dla członków Związku Leśników Polskich w RP zawsze mamy ciekawą specjalną ofertę. O szczegóły prosimy pytać w Biurze Związku lub bezpośrednio w Sanatorium.

W Sanatorium do dyspozycji gości jest sala rekreacyjna ze stołem do ping-ponga i piłkarzyki. Czas można miło spędzić również w kawiarni, na siłowni zewnętrznej (oświetlanej po zachodzie słońca), ścieżce zdrowia czy przy grillu.

Na terenie sanatorium udostępniono bezpłatny szybki internet bezprzewodowy (Wi-Fi) oraz 3 stanowiska komputerowe zlokalizowane w holu przy recepcji.

Chętnych do zapoznania się z przeszłością sanatorium zapraszamy do naszego Kącika Historycznego usytuowanego na IV piętrze, gdzie można obejrzeć stare sprzęty medyczne, meble i archiwalne zdjęcia, w tym również z budowy obiektu.

W trakcie pobytu goście mogą skorzystać z szerokiej oferty wycieczek realizowanych za dodatkową opłatą. W pobliżu Sanatorium znajduje się też stacja narciarska Henryk Ski, a oprócz tego w okolicy są jeszcze inne wyciągi narciarskie oraz trasy narciarstwa biegowego dla mniej lub bardziej zaawansowanych.

Kuracjusze mają zapewnioną całodobową stacjonarną opiekę lekarską i pielęgniarską. Na miejscu Sanatorium dysponuje pełnym wyborem zabiegów wodnych, suchych, fizjo-, krio- i fizykoterapii, a wysoko wykwalifikowana kadra zajmuje się leczeniem osób cierpiących m. in. na schorzenia:

 • narządu ruchu i choroby reumatologiczne,
 • układu pokarmowego i przemiany materii,
 • cukrzycę,
 • układu oddechowego i alergię,
 • układu moczowo – płciowego,
 • układu krążenia (schorzenia zgodne dla klimatu górskiego),
 • kobiet po mastektomii.

Ze względu na potencjalną obecność osób dotkniętych problemem alergii, nie ma możliwości zabierania zwierząt do Sanatorium.

Zapraszamy na stronę internetową: lesnik-drzewiarz.pl oraz do portali społecznościowych:

https://www.facebook.com/Sanatorium.Lesnik.Drzewiarz

Dlaczego warto wypoczywać w Krynicy-Zdroju?

 • unikalny mikroklimat uzdrowiska w połączeniu z licznymi zabiegami wpływa regenerująco oraz pobudzająco na cały organizm
 • pobliskie szlaki turystyki pieszej, narciarskiej i rowerowej sprzyjają udanym wycieczkom oraz pozwalają na poznanie malowniczego krajobrazu Beskidu Sądeckiego z jego historią, etnografią, geografią i przyrodą.
 • o każdej porze roku można skorzystać z wielu atrakcji:
 1. w okresie zimowym – z licznych stacji sportów zimowych, na czele z Koleją Gondolową na Jaworzynę (1114 m n.p.m.) i ślizgawką na Hali Lodowej,
 2. latem – z aktywnego wypoczynku, np. nordic walking, spacerów, pieszych wycieczek lub jazdy na rowerze górskim,
 3. wiosną – z widoku budzącej się do życia roślinności i dywanów kwiatów na łąkach, pokrywających okoliczne górskie stoki,
 4. jesienią – z podziwiania krajobrazu mieniącego się barwami brązu, złota i czerwieni.
 • ze względu na liczne, coroczne i cykliczne wydarzenia kulturalne, imprezy sportowe, np. Europejski Festiwal im. Jana Kiepury (w sierpniu), Festiwal Biegowy, spotkania z cyklu Klubu Podróżnika (dla turystów),
 • wyjątkowa atmosfera kawiarni, restauracji i pubów sprawia, że wieczorami można, bez względu na aurę i porę roku, cieszyć się muzyką i tańcem,

Wszystkich korzystających z wypoczynku w Krynicy-Zdroju obowiązuje opłata uzdrowiskowa, ustalona przez Radę Miejską w wysokości 5,40 zł za osobę za każdy dzień pobytu.

Adres:

Sanatorium Uzdrowiskowe „Leśnik-Drzewiarz” Sp. z o.o.
ul. Podgórna 1, 33-380 Krynica-Zdrój,
tel. +48 18/ 4712861, tel. +48 18/ 4712862, tel. +48 18/ 4712863
e-mail: recepcja@lesnik-drzewiarz.pl

Regulamin pobytu dla członków ZLP w RP na rok 2024

Apartamenty Leśne Zacisze – oferta specjalna dla członków ZLP w RP