Przyjedź na wakacje do Puszczy Białowieskiej

Temat Puszczy Białowieskiej od dawna przewija się w medialnych doniesieniach i codziennych  rozmowach. Trudno jednak obiektywnie  rozmawiać o miejscach i sprawach, których nie udało się samodzielnie poznać. Letni czas wakacji i urlopów szczególnie  zachęca do wyjazdów i poznawania uroków naszego pięknego kraju. Wydaje się oczywiste, że wypoczynek pośród drzew i w bezpośrednim kontakcie z przyrodą jest z pewnością dla wielu z nas najlepszym relaksem. Poznajmy zatem sami Puszczę Białowieską i wybierzmy się tam pod fachową opieką leśników, którzy zachęcają:

 Przyjedź na wakacje do Puszczy Białowieskiej i chodź do lasu razem z nami!

Właśnie w te  wakacje, na obszarze nadleśnictw Puszczy Białowieskiej, w każdą sobotę oraz  niedzielę organizowane są rajdy piesze z leśnikami.

Rajdy będą się odbywały co tydzień w innym puszczańskim nadleśnictwie, ukazując piękno lasu oraz naszą pracę jaką w nim wykonujemy. Start rajdów po puszczy w towarzystwie leśników odbył się w sobotę 08.07.2017 r. w Nadleśnictwie Białowieża, po tygodniu będzie okazja do puszczańskiej wyprawy w Nadleśnictwie Hajnówka, a następnie w Nadleśnictwie Browsk. Potem od nowa, bo  w Nadleśnictwie Białowieża pieszy rajd odbędzie się również w sobotę  29.07 i  niedzielę 13.08.2017 r. To znacznie lepsza od biernego śledzenia medialnych doniesień forma poznawania Puszczy Białowieskiej.

Rajdy rozpoczynają się w znanych i popularnych turystycznie miejscach w Puszczy Białowieskiej: Nadleśnictwo Białowieża – Ośrodek Edukacji Leśnej „Jagiellońskie”, Nadleśnictwo Hajnówka – Uroczysko Krynoczka, Nadleśnictwo Browsk – parking LP przy herbarium.

plakat

Co godzinę wszystkich chętnych leśnik-przewodnik przeprowadzi  po duktach Puszczy Białowieskiej i pokaże jak rzeczywiście wygląda ten zakątek kraju.  Ostatnie wejście rozpoczyna się o godzinie 13.00.

Wstęp do lasu jest oczywiście wolny, zachęcam wszystkich do takiej formy poznawania Puszczy Białowieskiej.

 

                                  Jarosław Szałata

Przewodniczący

Związku Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej