XII FINAŁOWY TURNIEJ LEŚNIKÓW W PIŁKĘ SIATKOWĄ O PUCHAR DYREKTORA REGIONALNEJ DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH W POZNANIU

W dniach 4-5 maja 2017r. odbył się XII Finałowy Turniej Leśników w Piłkę Siatkową pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu i Związku Leśników Polskich Regionu Wielkopolskiego.

Do turnieju, w rozgrywkach lokalnych wyłoniono siedem drużyn z Nadleśnictw zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz jedną drużynę łączoną (Zespół Ochrony Lasu w Łopuchówku oraz Uniwersytet Przyrodniczy, Wydział Leśny).

W czwartek, 4 maja 2017r., rozgrywki rozpoczęły się odprawą techniczną, podczas której sędziowie zrzeszeni w Wielkopolskim Związku Piłki Siatkowej przypomnieli zawodnikom zasady gry fair play oraz ustalili harmonogram rozgrywek. Następnie Pan Ireneusz Niemiec – Zastępca Dyrektora RDLP w Poznaniu dokonał uroczystego otwarcia XII Turnieju Finałowego. Tego dnia drużyny rozegrały wszystkie swoje mecze grupowe.

 poznań 1

Od lewej: Wojciech Kiełbasiewicz – Dyrektor KCRiS „Oaza”, Halina Stachowska – Prezes ZLP w RP Regionu Wlkp, Ireneusz Niemiec – Zastępca Dyrektora RDLP w Poznaniu, Emilia Dunal – Dyrektor Leśnego Ośrodka Szkoleniowego w Puszczykowie.

Kolejnego dnia rozgrywano mecze półfinałowe.

W meczu o VII. miejsce stanęły naprzeciw siebie: drużyna łączona: Nadleśnictwo Konstantynowo i Kościan vs. Nadleśnictwo Piaski. Jednocześnie na równoległych boiskach spotkały się drużyny: Nadleśnictwa Karczma Borowa vs. Nadleśnictwo Oborniki walcząc o V. miejsce w turnieju, oraz drużyny Nadleśnictwa Przedborów i Nadleśnictwa Syców, walczące o trzecie miejsce na podium.

Drużyna prowadzona przez Nadleśniczego Wojciecha Bąka pomimo licznych kontuzji swoich czołowych zawodników pokazała klasę i po wyrównanym meczu, znalazła się na podium zdobywając puchar za zajęcie III miejsca.

poznan 2

Mecz o III miejsce: Nadleśnictwo Przedborów vs. Nadleśnictwo Syców.

Zawziętą rywalizację o Puchar Dyrektora RDLP w Poznaniu zakończył zacięty mecz finałowy, podczas którego zmierzyły się ze sobą: Nadleśnictwo Krotoszyn              – zeszłoroczni finaliści, z drużyną łączona tj. Zespołem Ochrony Lasu w Łopuchówku i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Ci ostatni prezentowali niesamowitą formę przez cały sezon rozgrywek, dlatego mecz był niesamowitym widowiskiem i do końca nie można było wskazać jednoznacznie faworyta.

poznan 3

Sportowe przywitanie finalistów przed meczem Nadleśnictwo Krotoszyn vs. ZOL i Uniwersytet Przyrodniczy.

 Ostatecznie, ten bardzo wyrównany mecz zakończył się zwycięstwem łączonej drużyny Zespołu Ochrony Lasu i Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania.

Uroczyste wręczenie nagród i pucharów odbyło się w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie. Satysfakcji z dobrze rozegranych meczy i brawom nie było końca.

Końcowe wyniki XII Finałowego Turnieju Leśników w Piłkę Siatkową o Puchar Dyrektora RDLP w Poznaniu, przedstawiły się następująco:

 1 MIEJSCE – ZOL i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

2 MIEJSCE – Nadleśnictwo Krotoszyn

3 MIEJSCE – Nadleśnictwo Przedborów

4 MIEJSCE – Nadleśnictwo Syców

5 MIEJSCE – Nadleśnictwo Karczma Borowa

6 MIEJSCE – Nadleśnictwo Oborniki

7 MIEJSCE – Nadleśnictwo Konstantynowo i Kościan

8 MIEJSCE – Nadleśnictwo Piaski

 Puchary i nagrody ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Związek Leśników Polskich Regionu Wlkp. za najlepszą grę                   w poszczególnych kategoriach zdobyli:

Najlepszy zawodnik:

 Sławomir Juryta – drużyna ZOL w Łopuchówku i Uniwersytetu Przyrodniczego,

Najlepszy rozgrywający:

 Małgorzata Haladyn – drużyna Nadleśnictwa Przedborów,

Najlepszy przyjmujący:

Marta Krystkowiak – drużyna: ZOL w Łopuchówku i Uniwersytetu Przyrodniczy,

Najlepszy atakujący:

Krystian Chmielarz – drużyna Nadleśnictwa Krotoszyn,

Najlepszy blokujący:

 Łukasz Sworowski – drużyna Nadleśnictwa Karczma Borowa,

Najlepszy zagrywający:

 Natalia Kotlińska – drużyna Nadleśnictwa Syców.

poznan4

Zwycięzcy XII Finałowego Turnieju Leśników w Piłkę Siatkowa o Puchar Dyrektora RDLP w Poznaniu.

 Pan Tomasz Markiewicz – Dyrektor RDLP w Poznaniu oraz Pani Halina Stachowska – Prezes Związku Leśników Polskich, Regionu Wielkopolskiego zamykając XII Turniej Finałowy podziękowali zawodnikom za duch walki i piękną grę fair play na ligowym poziomie.

Zaprosili też wszystkich do udziału w przyszłorocznych Mistrzostwach. Wszystkie zespoły już zaczęły treningi, mając nadzieję, że w następnym roku dyrektorski puchar trafi w ich ręce.

Gospodarzem X Ogólnopolskich Mistrzostw Leśników w Piłkę Siatkową, będzie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu.

Organizatorzy już dziś wszystkich serdecznie zapraszają!

Tekst: Emilia Dunal, Adrianna Mosińska

Zdjęcia: Leśny Ośrodek Szkoleniowy w Puszczykowie