XX Regionalna Spartakiada Leśników  Muszyna – Złockie 2022

Po kilkuletniej przerwie znów stanęli w szranki  leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, aby rywalizować w XX Regionalnej Spartiakiadzie Leśników – Muszyna Złockie 2022.

Wydarzenie odbyło się w  dniach  7-9 października 2022 r., a jego organizatorem był Związek Leśników Polskich w RP w Regionie Krakowskim. Do rywalizacji stanęło 14 drużyn.

Leśnicy mieli okazję wykazać się sprawnością fizyczną i  refleksem w siatkówce 3-osobowej, w rzucie piłką do kosza, tenisie stołowym, rzutkach do tarczy, pchnięciu kulą, wbijaniu gwoździ, skakaniu w workach, rąbaniu drewna (na 8 części), a także  w przerzynaniu piłą ręczną kłody. Bardzo istotne było również celne oko w strzelaniu do rzutków,  w strzelaniu z kbks i  z wiatrówki.

Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce we wszystkich konkurencjach zwycięstwo drużynowe wywalczyli po raz kolejny zawodnicy Nadleśnictwa Piwniczna, wyprzedzając ekipy z Nadleśnictw Łosie i Miechów. Na dalszych pozycjach uplasowały  się kolejno drużyny z nadleśnictw: Niepołomice, Stary Sącz i Myślenice. W spartakiadzie wzięły również udział drużyny z Nadleśnictw: Nawojowa, Gromnik, Gorlice, Krościenko, Nowy Targ, Limanowa, Brzesko, a także drużyna z  RDLP w Krakowie.

W rzutkach do tarczy – konkurencji dla „szefów” – pierwsze miejsce zajął Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowy Targ, drugie Nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa niewielką ilością punktów wyprzedzając Dyrektora RDLP w Krakowie.

Trzy najlepsze drużyny Spartakiady zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, które ufundował  Dyrektor RDLP w Krakowie Paweł Szczygieł.

Sponsorami nagród dla trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach byli Nadleśniczowie Nadleśnictw: Gorlice, Gromnik, Limanowa, Niepołomice, Miechów, Myślenice, Nowy Targ, Piwniczna, Krościenko, Dąbrowa Tarnowska, Stary Sącz i Łosie. Nagrody w konkurencji – niespodziance dla „szefów i sponsorów” ufundował Nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom.

Spartakiada przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze przy sprzyjającej pogodzie.

Mamy nadzieję, że duch sportowy wśród leśników nie zaginie i w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze szerszym gronie.

Do zobaczenia za rok!

Tekst: Krystyna Sowa

Foto: ZLP w RP w Regionie Krakowskim