Wakacje i muzyczne refleksje z Wojtkiem i Karolem

Dziś koniec roku szkolnego i przed niektórymi magiczne wakacje. Rozpoczyna się pełnia lata z upałami, suszą, pożarami ale też z czasem urlopów i chwilami dla siebie oraz co ważne, rodziny. Pierwsze dni lata 2022 roku, oprócz chwili wytchnienia są także dobrą okazją do chwili refleksji i podsumowania pierwszego półrocza, które obfitowało w liczne, pamiętne wydarzenia. Odpoczynek i rozmyślania o przeszłości oraz przyszłości najlepiej realizować w towarzystwie muzyki. Nasz powszechnie znany kolega leśnik z janowskich lasów – Wojtek Tutka przygotował dla nas nowy muzyczny klip pachnący letnim lasem.

Posłuchajcie zatem co niesie nam janowski leśny wiatr:

Wojtek niebawem, być może już w najbliższą sobotę, pojawi się w reportażu realizowanym przez filmową ekipę Dzień Dobry TVN, gdzie będzie opowiadał o naszej pracy, związanej nie tylko z chrustem i wycinkami. Ten reportaż, po Wielkim Teście o Lesie, będzie z pewnością kolejnym udanym medialnym wydarzeniem związanym z nami, leśnikami.

Przed nami letni czas i okazja do rozmów, spotkań, opowieści, także o nas i naszej odpowiedzialnej oraz wciąż mało znanej pracy. Oczywiście wielu z nas jeszcze nie myśli o wakacjach, urlopach czy relaksie  bo pozyskanie, pielęgnacje, pożary, las…

Ale przecież wszyscy wiemy, że leśnikiem się jest, a nie tylko bywa.

„Być leśnikiem trudna rzecz”, o czym przypomina nieustannie Karol Kus i Zespół Taraka w swoich muzycznych opowieściach. Warto zajrzeć choćby tu:

Przed nami kolejny, pewnie upalny weekend, a zatem życzę miłych chwil z muzyką i refleksją oraz dobrych wakacji.

                                                                                           Jarosław Szałata