XVIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie

1 czerwca w Ostrołęce odbył się XVIII Turniej  Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie. Zorganizowali go: Nadleśnictwo Ostrołęka razem ze Związkiem Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Olsztyńskiego przy współudziale RDLP w Olsztynie. Dla uczestników przygotowano puchary, medale, dyplomy, pamiątkowe statuetki oraz nagrody.

Baner XVIII Turnieju w piłce nożnej o puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.
Puchary dla zwycięzców i przegranych.

W spotkaniu leśników piłkarzy uczestniczyli kibice, często były to rodziny z dziećmi. Wszak turniej odbywał się w Dzień Dziecka. Z tego tytułu nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych.

W tegorocznym turnieju uczestniczyła rekordowa ilość drużyn i reprezentowanych jednostek. Do rywalizacji zgłosiło się 19 drużyn, reprezentujących 24 nadleśnictwa oraz kierownictwo RDLP. Pięć drużyn było z połączonych, sąsiednich dwóch jednostek. Uczestnicy turnieju to: Dobrocin z Kudypami, Dwukoły, Iława z Suszem, Jagiełek ze Starymi Jabłonkami, Korpele, Lidzbark, Miłomłyn, Młynary z Ornetą, Myszyniec, Nidzica z Przasnyszem, Ostrołęka, Parciaki, Spychowo, Szczytno, Wichrowo z Górowem, Wielbark, Wipsowo, Zaporowo oraz drużyna kierownictwa RDLP.

Zbiórka drużyn.

Reprezentacja  Szczytna uczestniczyła we wszystkich dotychczasowych turniejach począwszy od roku 2000.

Zebranych zawodników i gości przywitali: Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka Zdzisław Gadomski oraz Przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego Andrzej Borkowski. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor RDLP w Olsztynie Pan Mariusz Orzechowski.

Otwarcie turnieju.

Emocjonujące mecze eliminacyjne przebiegały w czterech grupach – „każdy z każdym”.

Mecz Kierownictwo – Szczytno.
Parada bramkarza.

Losy awansów do półfinałów ważyły się do ostatnich kolejek rozgrywek. Do półfinałów ostatecznie awansowały drużyny Szczytna, Lidzbarka, Zaporowa i Jagiełka ze Starymi Jabłonkami. Losowanie sprawiło, że w półfinałach spotkały się drużyny Szczytna z Lidzbarkiem oraz Jagiełek- Stare Jabłonki z Zaporowem.  Szczytno wygrało 2:0  a Jagiełek – St. Jabłonki 2:1  i awansowali do finału.

W przerwie przed meczem o III miejsce odbył się pokaz, a następnie konkurs „Strongman”.  Wyłoniono najsilniejszego człowieka imprezy. Został nim kolega Stefan Podsiadłowski, piłkarz z Jagiełka.

Konkurs Strongman.

Przed wielkim finałem odbył się mecz o III miejsce. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem 3:0 Lidzbarka nad Zaporowem.

Mecz o III miejsce.

Mecz finałowy w XVIII Turnieju w piłce nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie rozegrały drużyna Szczytna z drużyną Jagiełek – Stare Jabłonki. Mecz był wyrównany. Rozstrzygnięcie nastąpiło w ostatniej minucie meczu. Szczytno strzeliło bramkę z rzutu wolnego i wygrało 1:0. Tym sposobem powtórzyło sukces z ubiegłego roku.

Mecz finałowy.

Dekoracji i nagradzania zwycięzców dokonali: Dyrektor RDLP w Olsztynie Mariusz Orzechowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka Zdzisław Gadomski oraz Przewodniczący ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego Andrzej Borkowski. Towarzyszył im przybyły na naszą imprezę Prezydent Ostrołęki  Łukasz Kulik.  

Dekoracje rozpoczęto od wyróżnień indywidualnych. Statuetki otrzymali:

Jakub Piersa z Ostrołęki – „Najmłodszy zawodnik”,

Najmłodszy zawodnik.

Maciej Pietrzak z Miłomłyna – „Najstarszy zawodnik”,

Najstarszy zawodnik.

Sylwia Kozłowska z Dobrocina, Ilona Czuż i Marta Drężek z Myszyńca, Katarzyna Babiarz z Wichrowa, Izabela Czaplicka i Katarzyna Jurczak z Wielbarka,  Aleksandra Ramczykowska ze St. Jabłonek oraz Monika Pogorzelska ze Szczytna – „Miła, sympatyczna, odważna i bojowa uczestniczka XVIII Turnieju ….”,

Nasze zawodniczki – dziewczyny.

Adrian Gąsior ze Szczytna – „Najlepszy zawodnik”,

Najlepszy zawodnik.

Arkadiusz Kocoń z Jagiełek-St.Jabłonki – „Najlepszy bramkarz”,

Najlepszy bramkarz.

Michał Krzaczek z Miłomłyna – „Król strzelców (zdobywca 10 bramek).

Król strzelców.

Drużynowy Puchar „Fair Play” wręczono drużynie Wichrowa.

Puchar Fair Play.

Wszystkie drużyny, które nie awansowały z grup eliminacyjnych otrzymały statuetki „Za udział w XVIII Turnieju …” oraz dyplomy, natomiast czwarta drużyna turnieju wyjechała z małym pucharkiem oraz dyplomem.

Ostatnim akordem była dekoracja trzech najlepszych drużyn turnieju. Jako pierwsza puchar za III miejsce, brązowe medale, dyplom oraz nagrodę otrzymała drużyna Lidzbarka.

Dekoracja III miejsce.

 Następnie srebrne medale, puchar za II miejsce, dyplom oraz nagrodę  odebrała drużyna Jagiełek-Stare Jabłonki.

Dekoracja II miejsce.

Najważniejsze trofeum, Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie za zajęcie I miejsca, złote medale, dyplom oraz najwyższą nagrodę otrzymała drużyna reprezentująca Nadleśnictwo Szczytno.  

Puchar za I miejsce.

Nagrody za pierwsze trzy miejsca z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego  ufundował  Związek Leśników Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego.

Nadleśnictwo Ostrołęka przygotowało dla wszystkich uczestników  pamiątkowe, drewniane medale.

Na zakończenie głos zabrał Dyrektor RDLP, Mariusz Orzechowski. Pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim za udział w turnieju, a organizatorom za jego przygotowanie. Poinformował, że organizatorem następnego, XIX turnieju będzie Nadleśnictwo Wichrowo.

Zakończenie turnieju.

Pan Dyrektor dokonał zamknięcia  XVIII turnieju w Ostrołęce.

Andrzej Borkowski

Przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego