XXIII Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników

W dniach 25 – 28 lutego 2015 r. w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym „ Nagórzyce”  w Nadleśnictwie Smardzewice  ( RDLP Łódź) odbyły się XXIII Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników o puchar Przewodniczącego Związku Leśników Polskich w RP. W mistrzostwach uczestniczyło 53  szachistów z różnych jednostek związanych z leśnictwem z całej Polski, z Zespołu Szkół Leśnych w Białowieży, a także goście z Węgier i  Rumunii. Mistrzostwa rozegrano tradycyjnie systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund z tempem 30 minut na zawodnika.

 Poniżej zdjęcia z sali turniejowej i podczas ogłoszenia wyników.

DSC_0118 (Kopiowanie)DSC_0482 (Kopiowanie) (3)DSC_0479 (Kopiowanie) (2)DSC_0476 (Kopiowanie)

Zawody zostały zorganizowane przez Nadleśnictwo Smardzewice z RDLP Łódź i Związek Leśników Polskich w RP. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Swój udział miał w tym  sędzia główny zawodów Pan Arkadiusz Wiśniewski, który po raz kolejny  prowadził zawody  oraz Paweł Kania – przewodniczący Regionu Środkowopolskiego ZLP w RP, który odpowiadał za organizację tych zawodów .

Po ogłoszeniu wyników Mistrzostw zostały wręczone Puchary, dyplomy oraz nagrody. Puchar i nagrody ufundowane przez Dyrektora Generalnego LP, dla najlepszej drużyny, wręczył Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi Edward Janusz. Puchar Przewodniczącego dla Mistrza Szachowego Leśników wręczył przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP Bronisław Sasin.

 

Turniej wygrał Nandor Papp – Węgry.

Kolejne miejsca zajęli:

  • Roman Godlewski -N-ctwo Poddębice, RDLP Łódź
  • Jozsef Nemeth – Węgry
  • Piotr Dziadoń – N-ctwo Srokowo – RDLP Olsztyn
  • Dariusz Cieplak – N-ctwo Zwierzyniec- RDLP Lublin

DSCN6869Zwycięzcy od prawej  w kolejności zajętych miejsc.

Drużynowo Mistrzostwo Polski zdobyli Węgrzy, którzy wyprzedzili RDLP Łódź i RDLP Olsztyn, RDLP Radom i RDLP Lublin.

DSCN68623 pierwsze zwycięskie drużyny- od prawej w kolejności zajętych miejsc. 

Oprócz głównych zawodów rozegrano turniej szachów błyskawicznych, które wygrał Roman Godlewski z Nadleśnictwa Poddębice.
Na zakończenie przewodniczący Bronisław Sasin,  zaprosił na przyszłoroczne zawody, które prawdopodobnie odbędą się w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Janowie Lubelskim( RDLP Lublin).
Ze szczegółowymi  wynikami Mistrzostw Szachowych Polski Leśników oraz Turnieju Szachów Błyskawicznych  można zapoznać się na stronie  http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_6163/
Po zakończeniu  rozgrywek zorganizowano  wycieczkę  podczas, której zwiedzono Groty Nagórzyckie, Skansen Rzeki Pilicy i Niebieskie Źródła.
Groty Nagórzyckie – sztuczne groty znajdujące się w południowej części Tomaszowa Mazowieckiego, przy ulicy Pod Grotami,  biegnącej nad Zalewem Sulejowskim na terenie byłej wsi Nagórzyce, obecnie dzielnicy Tomaszowa. Są one pozostałością po podziemnej kopalni piasku szklarskiego, wydobywanego do potrzeb budowlanych i hutniczych w XVIII stuleciu i na początku XIX wieku.
Skansen Rzeki Pilicy  jest pierwszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęconym rzece.
Najbardziej rozbudowana jest ekspozycja zatytułowana „Młynarstwo wodne w dorzeczu Pilicy”. Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła – rezerwat przyrody nieożywionej o wybitnych walorach krajobrazowych, położony w dolinie Pilicy.
XXIII Międzynarodowe  Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników oraz wycieczka  były udane,          wszyscy uczestnicy wyjechali zadowoleni.
Dziękuję pracownikom z Leśnego Ośrodka Szkoleniowego , na czele  z Kierownikiem LOS
Ryszardem Fijołkiem, za sprawną i wspaniale przygotowaną imprezę.
Dziękuję za uczestnictwo podczas otwarcia i zakończenia mistrzostw dyrektorowi RDLP Łódź Edwardowi Januszowi  oraz nadleśniczemu  Nadleśnictwa Smardzewice Markowi Dyśko.

 Przewodniczący ZLP w RP Bronisław Sasin