Posiedzenie Rady Krajowej ZLP w RP

Od lewej: Urban Kolman, Jarosław Szałata, Krzysztof Górski, Ireneusz Żelazny, Jolanta Bochenek

W dniach 22-23 listopada 2023 r. w Hotelu Groman w Sękocinie Starym odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Rady Krajowej Związku Leśników Polskich w RP.  Spotkanie otworzył Przewodniczący ZLP w RP – Jarosław Szałata witając Honorowych Przewodniczących Związku – Jerzego Przybylskiego i Bronisława Sasina oraz członków Rady Krajowej i Krajowej Komisji Rewizyjnej.

Przewodniczący podsumował działania RK od ostatniego posiedzenia. Omówił sprawy bieżące Związku oraz sprawy pracownicze – negocjacje z Dyrekcją Generalną LP, interwencje i działania w poszczególnych regionach, prace zespołu mieszkaniowego, zmiany legislacyjne. Szeroko omawianym i komentowanym tematem była kwestia „mundurówki” oraz protokołu dodatkowego nr 34 do PUZP.

Michał Matloka – Komandor przyszłorocznego Rajdu Leśników, który odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2024 r. na terenie RDLP w Poznaniu opowiedział o przygotowaniach do wydarzenia. Przewodniczący podsumował Jubileuszowe XXX Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników, które odbyły się w dniach 4-7 października 2023 r. w OW Bażyna – Pogorzelica (RDLP w Szczecinie).

Od lewej: Maciej Barcik, Wojciech Kropiewnicki, Jacek Zbróg

Przedstawiciele firmy Mentor – Maciej Barcik, Jacek Zbróg oraz Wojciech Kropiewnicki omówili zakres i zmiany w opiece medycznej Medicover, między innymi dotyczące ubezpieczenia dla osób powyżej 73 roku życia oraz przedstawili nowe ubezpieczanie Ergo Hestia OC dla Leśników.

Przewodniczący Regionów przedstawili sytuację w poszczególnych Regionach ZLP w RP i podzielili się sukcesami oraz przybliżyli problemy w działalności związkowej. Członkowie Rady Krajowej poruszyli wiele istotnych tematów dotyczących pracowników LP. Głównymi tematami dyskusji były problemy w działalności związkowej oraz dotyczące trudnych spraw pracowniczych w niektórych RDLP. Ustalono kierunki działania na najbliższy czas.

Tekst i foto: Lena Kacperczyk