Piotr Chrzęszczyk podwójnym Wicemistrzem Polski w badmintonie

W dniach 17-19 września 2021 r. w Hali GOSiR w Zagnańsku miały miejsce IX Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. W zawodach udział wzięli policjanci, żołnierze, strażacy, funkcjonariusze straży granicznej, straży ochrony kolei, służby leśnej, służby więziennej i służb specjalnych.

Do rywalizacji o tytuły mistrzowskie w hali sportowej w Zagnańsku przystąpiło blisko 100 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Celem rozgrywek była przede wszystkim promocja i popularyzacja badmintona, zarówno w środowisku służb mundurowych, jak i w środowisku lokalnym oraz na terenie kraju.

Piotr Chrzęszczyk reprezentujący Nadleśnictwo Kobiór – Przewodniczący ZLP w RP Regionu Górnośląskiego w Katowicach – wywalczył dwa srebrne medale Mistrzostw Polski: w grze deblowej w parze z Pawłem Melą z Piotrkowa Trybunalskiego oraz w grze mieszanej z Anną Walasek z Warszawy.

Z roku na rok mistrzostwa te przyciągają coraz większą ilość zawodników. Zdecydowana większość z uczestników ma za sobą przeszłość jako zawodnicy ligowi co powoduje, że rywalizacja jest niezwykle zacięta, a rozgrywane mecze stoją na bardzo wysokim poziomie.

Tekst: Piotr Chrzęszczyk

Foto: Archiwum prywatne Piotra Chrzęszczyka