Pomoc dla Olka Lewandowskiego

Zwracam się z prośbą o pomoc w zebraniu pieniędzy na leczenie mojego chorego synka Olka. Oluś ma 23 miesiące i choruje na Rdzeniowy Zanik Mięśni SMA2. Kwota, którą potrzebujemy zebrać jak najszybciej to łącznie ponad 9,5 mln zł. Do tej pory, od czerwca bieżącego roku, wielkim nakładem sił i środków oraz zaangażowaniem bardzo wielu ludzi o wielkich sercach  udało nam się zebrać 5 885 000 zł. Do zakupu leku brakuje jeszcze 3 687 000 zł. Niestety leczenie trzeba zacząć natychmiast i niedługo podanie leku będzie niemożliwe z powodu przekroczenia przez dziecko masy ciała 13,5 kg.  Powyżej tej wartości lek nie może być podany ze względu na niebezpieczeństwo uszkodzenia mięśnia sercowego i wątroby. Oluś waży już 11 kg!

Prośbę o wsparcie kieruję do wszystkich pracowników poprzez przekazanie dowolnej darowizny, nawet drobne kwoty mają bardzo duże znaczenie. Leśników w jednostkach LP pracuje ponad 25 000. Przy tak dużej liczbie pracowników jest duża nadzieja na uzbieranie brakującej kwoty.

Bardzo proszę o przekazanie mojej prośby wszystkim podległym pracownikom w jednostce LP oraz innym osobom, które mają możliwość przekazania wsparcia.

Wierzę w to, że w tak trudnym czasie dla Olka i naszej rodziny mogę liczyć na wsparcie kolegów i koleżanek, Braci Leśnej.

W związku z tak wielką kwotą, jaka nam jeszcze została do zgromadzenia, podjąłem decyzję o otworzeniu Fundacji Olka Lewandowskiego, aby ułatwić przekazywanie darowizn i przyspieszyć zbiórkę pieniędzy na leczenie terapią genową. Dzięki temu rozwiązaniu darowizny mogą być przekazywane bezpośrednio na Fundację Olka Lewandowskiego, gdzie nie są pobierane żadne prowizje. Oznacza to, że 100% przekazanej kwoty zostanie przeznaczone na cel, jakim jest zakup terapii genowej Zolgensma.

Proszę również o rozważenie możliwości przekazania darowizny przez Waszą jednostkę LP, której celem jest leczenia SMA. W tej sprawie również staram się na bieżąco wysyłać pisma do jednostek LP.

Bardzo dziękuję za uzyskane dotychczas wsparcie, ponieważ to nie pierwszy raz kiedy zwracam się do Państwa o pomoc.

Z tego powodu jeszcze raz bardzo proszę o wsparcie dla mojego śmiertelnie chorego synka Olka, który każdego dnia walczy z SMA. Liczy się każdy dzień i każda złotówka. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia mojej prośby proszę o kierowanie darowizny na poniższe dane:

Odbiorca

Fundacja Olka Lewandowskiego

Czarna Woda 83-262

ul. Jarzębinowa 26

Nr konta w Alior Banku:

93 2490 0005 0000 4530 1225 6783

Tytułem:

Darowizna

Poniżej podaje dodatkowe dane Fundacji:

KRS 0000869065

NIP 5922282825

REGON 387508247

83-262 Czarna Woda,

e-mail: biuro@fundacjaolka.pl

Ze względu na to, że do Fundacji Olka Lewandowskiego nie jest możliwe na tą chwilę przekazywanie 1% podatku, poniżej podaje dane do Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą w której można wesprzeć Olka również poprzez przekazanie  1% podatku podopiecznemu. Proszę również o przekazanie tej informacji podległym pracownikom.

W formularzu PIT proszę  wpisać numer:

KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” proszę podać:

37873 Lewandowski Aleksander

Proszę o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

W razie pytań proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszelką okazaną pomoc i wsparcie.

Życzymy spokojnych, radosnych, spędzonych w gronie najbliższych, Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Naradzenia. 

Darz Bór !

Z poważaniem,

Michał Lewandowski