Odszedł Jacek Szymaniak – Koordynator FSC ds. Leśnictwa w Polsce, przyjaciel leśników i naszego związku

Z przykrością przekazujemy informację o śmierci Kolegi Jacka Szymaniaka, Koordynatora FSC ds. Leśnictwa w Polsce. 9 sierpnia przegrał długą i nierówną walkę z chorobą.

Ś. P. Jacek Szymaniak.

Kol. Jacek Szymaniak był absolwentem Wydziału Leśnego SGGW oraz studiów podyplomowych m.in. z zakresu architektury krajobrazu. Swoją drogę zawodową rozpoczął w Lasach Państwowych, pracował jako leśniczy w nadleśnictwie Bogdaniec i nadleśniczy w nadleśnictwie Kliniska (RDLP w Szczecinie). Był też członkiem Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego i Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew. Od 2017 roku pracował dla FSC International Center jako Koordynator FSC ds. Leśnictwa w Polsce, odpowiedzialny przede wszystkim za koordynację procesu rewizji Krajowego Standardu Gospodarki Leśnej FSC.

Miałem ogromną przyjemność współpracować z kol. Jackiem Szymaniakiem w ramach Grupy Opracowującej Krajowy Standard Gospodarki Leśnej FSC®. Często podkreślał, że przede wszystkim czuje się leśnikiem. Był kimś więcej – przyjacielem leśników i naszego związku – i tak go zapamiętamy – wspomina Krzysztof Górski, Wiceprzewodniczący ZLP w RP.

Ostatnie pożegnanie kol. Jacka odbędzie się w najbliższą środę 14 sierpnia o godz. 13:30 w kościele Matki Boskiej Szkaplerznej w Wołczkowie, skąd zmarły zostanie odprowadzony do miejsca spoczynku na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Katarzyna Gozdek-Pawłowska