ZAWODY SPORTOWE NA WĘGRZECH

W dniach od 22-24 sierpnia bieżącego roku  na Węgrzech, w Szombathley odbyły się Międzynarodowe Zawody Sportowe Leśników. Ta cykliczna impreza zgromadziła liczną rzeszę zawodników już po raz 18. Około 300 sportowców z branży leśnej rywalizowało w kilku dyscyplinach, a mianowicie w piłce nożnej, koszykówce, biegach, pływaniu, strzelaniu, kręglach, zespołowych grach karcianych, tenisie stołowym i szachach. Nasz Związek wystawił drużynę w jednej tylko konkurencji – w szachach.

DSCN5269Prezentacja zespołów przed zawodami

DSCN5268Reprezentacja Polski: ( od lewej) Bronislaw Sasin- kierownik drużyny, Grzegorz Klimek , Tomasz Findysz  i Adam Bednarek

Zespół w w/w składzie  zdobył drużynowo II miejsce, tuż za szachistami węgierskimi. W klasyfikacji indywidualnej nasi koledzy zajęli:
– III miejsce – Grzegorz Klimek z Nadleśnictwa Nidzica ( RDLP Olsztyn)
– IV miejsce – Tomasz Findysz  z Nadleśnictwa Przemków  ( RDLP Wrocław)
– VI miejsce – Adam Bednarek  z Nadleśnictwa Lipusz  ( RDLP Gdańsk)
Pierwsze miejsce zajął będący wciąż w  świetnej dyspozycji zawodnik węgierski Nandor Papp. Drugi z bardzo dobrze grających Węgrów – József Nemeth zajął piąte miejsce.

DSCN5316DSCN5320

Grzegorz Klimek odebrał medal i dyplom za zajęcie III miejsca

Mistrzostwa odbywały się w przyjaznej atmosferze, będąc okazją zarówno do sportowej rywalizacji jak i wymiany doświadczeń pomiędzy szachistami z różnych krajów.

DSCN5282

Na pierwszym planie: N. Papp i T. Findysz

DSCN5279 oraz A. Bednarek i J. Nemeth

DSCN5285 - KopiaPierwsza „ dziesiątka” zawodów szachowych

Dziękujemy za zaproszenie i przyjęcie naszej drużyny nowemu szefowi węgierskiego związku leśników, Peterowi Dudasowi oraz współorganizatorowi zawodów firmie Szombothley Forestry Corporation. Niestety, podczas  zawodów i ogłaszaniu wyników, brakowało komunikacji i pełnej informacji o wydarzeniach oraz zmianach w programie zakończenia zawodów.

W dniach 21-24 sierpnia br.  trwał  w Szombathely również karnawał historyczny Savaria. Święto miasta o historii, liczącej prawie 2 tys. lat. Odbywał się cykl wydarzeń kulturalnych oraz inscenizacji historycznych przypominających o rzymskiej przeszłości miasta.