Międzynarodowe Zawody Sportowe Leśników

W dniach od 23 do 25 sierpnia bieżącego roku na Węgrzech odbyły się Międzynarodowe Zawody Sportowe Leśników. Ta cykliczna impreza zgromadziła liczna rzeszę zawodników już po raz 17-sty. Około 500 sportowców z branży leśnej rywalizowało w 10-ciu dyscyplinach, a mianowicie w piłce nożnej, koszykówce, biegach , pływaniu, strzelaniu, kręglach,  zespołowych grach karcianych,  tenisie stołowym i szachach. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci 5-ciu krajów – oprócz gospodarzy przybyli jeszcze Chorwaci, Słowacy, Rumuni i skromna reprezentacja Polski.

NEFAG_fbOtwarcie Międzynarodowych Zawodów (od lewej)  Przewodniczący Związku Leśników Węgierskich, przedstawiciel firmy BakonyerdoZrt, przedstawiciele Związków Słowacji, Polski, Chorwacji i Rumunii,

Nasz kraj wystawił drużynę w jednej tylko konkurencji – szachach. W tym przypadku zamiast ilości postawiliśmy na jakość i zespół w składzie Piotr Dziadoń, Grzegorz Klimek oraz Ignacy Truszkowski pod kierownictwem Grzegorza Cekusa zdobył  drużynowo I-sze miejsce, tuż przed szachistami węgierskimi. OLYMPUS DIGITAL CAMERADrużyna polskich leśników (od lewej) Ignacy Truszkowski (3 miejsce), Grzegorz Klimek ( 7 miejsce) i Piotr Dziadoń (2 miejsce)

W klasyfikacji indywidualnej nasi koledzy zajęli dwa miejsca na podium – drugi był Piotr Dziadoń a trzeci Ignacy Truszkowski. Pierwsze miejsce zajął będący w świetnej dyspozycji zawodnik węgierski Nandor Papp.  Drugi z bardzo dobrze grających Węgów – József Nemeth uplasował się na czwartej pozycji.OLYMPUS DIGITAL CAMERAPapp Nandor (Węgry) i Grzegorz Klimek

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOstra walka Piotra Dziadonia ( z prawej) z Nemethem Josefem (Węgry)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPartię rozgrywa Ignacy Truszkowski ( z prawej)

Mistrzostwa odbywały się w przyjaznej atmosferze, będąc okazją zarówno do sportowej rywalizacji jak i wymiany doświadczeń pomiędzy leśnikami z różnych krajów. Gospodarze zorganizowali wszystko na bardzo wysokim poziomie, dając pokaz pełnego profesjonalizmu. Miasteczko Papa, w którym rywalizowali leśnicy okazało się niezwykle urokliwą i ciekawą wizytówką Węgier.

Specjalne podziękowania za przyjęcie naszej drużyny należą się szefowi węgierskiego związku leśników, Panu Janosowi Halmagyi oraz firmie Bakonyerdo Zrt., która była współorganizatorem Mistrzostw.

Grzegorz Cekus