Stypendia ZLP w RP

Rada Krajowa Związku Leśników Polskich w RP sfinansowała po raz kolejny stypendia dla uczniów ostatnich klas Szkół Leśnych. Przedstawiciele ZLP w RP z poszczególnych Regionów przekazali dyplomy stypendystom podczas zakończenia roku szkolnego w dniu 28 kwietnia 2023 r.

Stypendia Naukowe Rady Krajowej Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej otrzymują uczniowie klas czwartych 11 Szkół Leśnych, których organem prowadzącym jest Minister Klimatu i Środowiska oraz Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie, Zespołu Szkół w Tułowicach i Zespół Szkół im ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. O grant mogą się ubiegać uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen z przedmiotów zawodowych za cztery lata nauki. Stypendia zostały przyznane po raz dziewiąty. Dotychczas wyróżnionych zostało 251 absolwentów.

Inicjatywa Związku Leśników Polskich w RP jest doceniana przez uczniów, ich rodziców, nauczycieli, a szczególnie Dyrektorów Szkół Leśnych. Przewodniczący ZLP w RP otrzymuje wiele listów z podziękowaniami za docenienie wyróżniających się uczniów.

W imieniu Rady Krajowej ZLP w RP składam gratulacje wszystkim abiturientom oraz uczniom techników i zespołów szkół leśnych, za starania w pogłębianiu swojej wiedzy. – Krystian Wójcik – Przewodniczący ZLP w RP Organizacji Zakładowej Pracowników Szkół Leśnych w Lesku, który ze strony ZLP w RP koordynuje współpracę ze szkołami leśnymi.

Tekst: Lena Kacperczyk

Foto: Szkoły Leśne