XIX TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DUREKTORA RDLP W OLSZTYNIE

25 września 2021 r. ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego, RDLP w Olsztynie i Nadleśnictwo Wichrowo zorganizowali cykliczną imprezę integracyjno-sportową dla pracowników RDLP w Olsztynie i ich rodzin. Zawodnicy, kibice drużyn oraz sympatycy piłki nożnej spotkali się na stadionie OSiRu w Dobrym Mieście. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Dyrektor RDLP w Olsztynie Adam Roczniak, Przewodniczący ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego Mirosław Choroś oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Wichrowo Aleksander Sawczuk.

W turnieju uczestniczyło 19 drużyn reprezentujących 24 nadleśnictwa oraz kierownictwo RDLP w Olsztynie.

Oprócz zmagań sportowych zadbano również o emocje dla najmłodszych uczestników. Największą atrakcją był występ Pana Ząbka, znanego iluzjonisty, ale przygotowano również nadmuchiwane zjeżdżalnie oraz edukacyjne stoisko, na którym można było zdobyć nagrody w różnych konkursach przygotowanych przez pracowników Nadleśnictwa Wichrowo.

W wyniku przeprowadzenia eliminacji grupowych w finale spotkały się drużyny Szczytna i Zaporowa. Po zaciętym meczu, dogrywce i rzutach karnych zwyciężyła 4:3 drużyna Nadleśnictwa Zaporowo.

Nagrody po zakończeniu rozgrywek wręczali: Dyrektor RDLP w Olsztynie A.Roczniak, Przewodniczący ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego M.Choroś, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wichrowo A.Sawczuk, oraz burmistrz Dobrego Miasta J.Kowalski.

Indywidualnie wyróżniono:

  • Najlepszego Strzelca zawodów kol. Adriana Gąsiora – Nadleśnictwo Szczytno.
  • Najlepszego bramkarza kol. Mirosława Chorosia – Nadleśnictwo Ciechanów.
  • Puchar „Fair-Play” trafił do drużyny Nadleśnictw Dobrocin-Kudypy.

Nagrodzono również zawodnika o najniższym i najwyższym PESELU, wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a zawodnicy dyplomy uczestnika.

Podczas zamknięcia turnieju Dyrektor RDLP w Olsztynie ogłosił, że następne zawody odbędą się w roku przyszłym w Nadleśnictwie Susz.

Rada Regionu Olsztyńskiego ZLP w RP dziękuje wszystkim przybyłym za wspaniałą atmosferę stworzoną podczas zmagań piłkarskich, pracownikom Nadleśnictwa Wichrowo za ogromny wkład pracy w organizację turnieju, a Dyrekcji RDLP w Olsztynie i Nadleśniczemu Nadleśnictwa Wichrowo za wzorcową współpracę przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia.

Mirosław Choroś

Przewodniczący ZLPwRP

Regionu Olsztyńskiego

Foto: Maciej Chromy – Nadleśnictwo Wichrowo