Czas na urlop, może czas w las?

Sezon urlopowy w pełni, część z nas już pewnie w trakcie wakacji, część dopiero wybiera się na odpoczynek. Z pewnością warto, a nawet trzeba  choć na jakiś czas wyłączyć się ze spraw zawodowych, problemów mniejszych i większych oraz kieratu codziennych obowiązków. Każdy jednak odpoczywa inaczej i sam wybiera sposób relaksu. Wielu z nas po minionym, smutnym czasie izolacji od ludzi wywołanej wciąż wiszącą wokół nas pandemią wybiera wypoczynek w kurorcie, w mieście, pośród ludzi. Ale leśnicy zbyt długo nie mogą bez lasu i zieleni! Dlatego też polecamy innym ale również sami wybieramy coś z odświeżonej ostatnio fantastycznej oferty naszego leśnego portalu „Czas w las”.

Szukając ciekawego miejsca i pomysłu na rodzinną wyprawę pośród lasów całej Polski korzystajmy z  map tego portalu.

Bo choć las to dla nas miejsce pracy, ale to oczywiste, że także jest dla nas pasją, życiem i miejscem, gdzie szukamy wytchnienia, spokoju, azylu również w czasie urlopu. Często też polecamy odpoczynek pośród lasów rodzinie i znajomym opowiadając o „swoim” lesie tak jak to robi znany wielu leśnikom nasz kolega z janowskich lasów Wojtek Tutka np. na łamach Dziennika Wschodniego.

Wojtek „śpiewająco”  zaprasza do janowskich lasów. Zapewne warto brać z niego przykład i zapraszać wszystkich do lasów we wszystkich zakątkach Polski. Na przekór i wbrew doniesieniom o „rzezi polskich lasów”, masowych wycinkach i innych takich „medialnych sensacjach”…

Kto zobaczy las z bliska sam oceni i będzie miał własny obraz polskich lasów i działań nas, leśników.

My z kolei, w czasie urlopu również spoglądamy na las w inny sposób i mamy czas na artystyczną refleksję i zachwyt nad jego pięknem…

Na nasz wakacyjny wypoczynek warto zabrać ze sobą tę poniżej i inne skomponowane przez Wojtka piosenki oraz malowane kamerą obrazy. Dobrze zachwycać się nimi, nucić razem z naszym kolegą i cieszyć urlopem pośród polskich, pięknych krajobrazów.

Dobrego wypoczynku !

Jarosław Szałata