Najważniejsi są ludzie

Trwający od wielu miesięcy, obecnie nasilający się w restrykcje czas pandemii, towarzyszące nam poczucie zagrożenia, niepewności i lęku o przyszłość bliższą i dalszą, są bardzo deprymujące. Żyjemy w poczuciu bezradności i wielkiej niepewności o zdrowie, pracę, przyszłość własną i bliskich. Towarzyszą nam różne, zwykle mało przychylne oceny naszej działalności, najczęściej formułowane przez ludzi, którzy niewiele o nas wiedzą. Otaczają nas też informacje medialne o wyborach, polityce, protestach, nagrodach wypłacanych w ministerstwach.

My, leśnicy, robimy po prostu swoje, czyli pracujemy  niezmiennie dla lasu i dla ludzi: rzetelnie i uczciwie, z pasją i ogromnym zaangażowaniem.  Niezależnie od tego; czy odbieramy drewno, doglądamy młodników i spędzamy wiele godzin w „swoim” lesie; czy siedzimy godzinami w gąszczu dokumentów przed komputerem w biurze nadleśnictwa, zakładu czy dyrekcji; czy pracujemy w upale lub na mrozie w terenie, czy zdalnie w domu, bo „kwarantanna lub izolacja”-  pamiętamy i wciąż powtarzamy, że najważniejszy jest człowiek.

Wsparci tą wiedzą skierowaliśmy do Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w dniu 15.10.2020 r. kilka propozycji i ufamy, że zostaną życzliwie przyjęte: