XXIII Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników

Pomimo panującej pandemii koronawirusa 5 września br. udało się zorganizować w Olsztynie XXIII Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników. Wszystko odbyło się z zachowaniem rygorów sanitarno-epidemiologicznych. Organizatorem zawodów tradycyjnie był Klub Strzelectwa Myśliwskiego „Leśnik” razem ze Związkiem Leśniów Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego – Radą Regionu. Główny trofeum był  Puchar Przechodni Dyrektora RDLP w Olsztynie.

Zebranych gości,  sędziów oraz  zawodników przywitali: Prezes  KSM „Leśnik”  kol. Paweł Artych oraz Przewodniczący Regionu Olsztyńskiego ZLP w RP kol. Andrzej Borkowski.  Życzyli wszystkim bezpiecznej, sportowej rywalizacji.

Prezes KSK poinformował zebranych o nadaniu trzem osobom zasłużonym dla Klubu Strzelectwa Myśliwskiego „Leśnik” honorowych Złotych Odznak KSM. Wyróżnionym kolegom: Andrzejowi Borkowskiemu, Janowi Neugebauer oraz Adamowi Powązce odznaki wręczyli Prezes KSM i z-ca Dyrektora RDLP Wojciech Matuszak.

Pan Dyrektor przywitał również zgromadzonych, a następnie dokonał otwarcia zawodów.

W tegorocznym turnieju wystartowało 83 uczestników: 19 drużyn oraz 4 zawodników indywidualnych. Reprezentowane były: 16 nadleśnictw, biuro RDLP w Olsztynie, Klub Strzelectwa Myśliwskiego „Leśnik” oraz   BULiGL w Olsztynie. Zawody odbyły się w pełnym wieloboju myśliwskim. Pogoda do strzelania dopisała. Nawet krótkotrwały deszcz nie zakłócił przebiegu  konkurencji.

Po zakończeniu strzelania w ramach zawodów, odbył się POKER Strzelecki. Strzelano w konkurencji Oś z utrudnieniami. Zebrało się sporo chętnych by wspomóc szczytny cel. Zebrana kwota ponad 1800 zł,  została przekazana na pomoc dziecku pracownika współpracującej z leśnikami firmy.

Mistrzowską drużyną w klasie open, zdobywcą Pucharu Przechodniego Dyrektora RDLP w Olsztynie okazała się reprezentacja Nadleśnictwa Miłomłyn, w składzie: Grzegorz Jankowski, Jerzy Neugebauer i Maciej Jankowski uzyskując wynik 1316 pkt. Ponieważ Miłomłyn zdobył puchar trzeci raz z rzędu przejął go na własność.

Drugie miejsce zajęła drużyna Nadleśnictwa Dwukoły w składzie: Wiesław Hajczuk, Marcin Chabowski i Waldemar Kisielewski  1194 pkt.

Trzecie miejsce drużyna Nadleśnictwa Kudypy w składzie: Wojciech Łakomy, Piotr Sambor i Mariusz Orzechowski z wynikiem 1156 pkt.

W klasie powszechnej zwyciężyła drużyna Nadleśnictwa Myszyniec (1130 pkt. Z. Kobus, P. Błaszczak, M. Kabacik) przed Dwukołami (1104 pkt. M. Chabowski, W. Kisielewski, M. Szechalewicz) oraz Górowem (1103 pkt. W. Ostrowski, D. Proszek, H. Znamierowski).

W klasyfikacji indywidualnej mistrzowskiej zwyciężył Grzegorz Jankowski (N-ctwo Miłomłyn – 466 pkt.) przed Andrzejem Kurzyńskim (N-ctwo Zaporowo – 447 pkt.) i Jerzym Neugebauerem (N-two Miłomłyn – 445 pkt.).

Indywidualnie w klasie powszechnej wygrał Zdzisław Kobus (N-ctwo Myszyniec – 437 pkt.) przed Rafałem Grzybowskim (N–ctwo Orneta – 418 pkt.) oraz Maciejem Gałązka ( N-ctwo Strzałowo  407 pkt.).

W klasyfikacji  „Szefów” najlepszym okazał się Waldemar Ostrowski i (Nadleśniczy N-ctwa Górowo – 393 pkt.) przed Pawłem Artychem (Nadleśniczy N-ctwa Olsztyn – 385 pkt.)  oraz  Sebastianem Trapikiem ( z-ca Nadleśniczego N-ctwa Srokowo – 360 pkt.).

Odział SITLiD w Ostrołęce ufundował Puchar dla najlepszej drużyny i najlepszego strzelca Kurpiowszczyzny. Zdobyli je odpowiednio drużyna N-ctwa Myszynie, a indywidualnie Zdzisław Kobus.

Zwycięzców wszystkich klasyfikacjach udekorowano medalami. Otrzymali również pamiątkowe puchary i dyplomy. Fundatorem była Rada Regionu Związku Leśników Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego.

Aktu dekoracji dokonali: Z-ca Dyrektora RDLP w Olsztynie Wojciech Matuszak, Prezes KSM „Leśnik” Paweł Artych oraz Przewodniczący ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego Andrzej Borkowski.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali drobne upominki ufundowane przez sponsorów.  Zostało wykonane pamiątkowe zbiorowe zdjęcie uczestników.

Uroczystego zamknięcia zawodów z życzeniem spotkania się za rok dokonał Z-ca Dyrektora RDLP w Olsztynie Wojciech Matuszak.