XVII Turniej w piłce nożnej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie

„W roku jubileuszy: 100-lecia odzyskania niepodległości, 100-lecia powstania Związku Leśników Polskich oraz 25-lecia działania Regionu Olsztyńskiego ZLP w RP odbył się XVII Turniej w piłce nożnej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Turniej  zorganizowały połączone siły Nadleśnictw Miłomłyn i Dobrocin razem ze Związkiem Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Olsztyńskiego przy współudziale RDLP w Olsztynie.

16 czerwca zawodnicy i kibice spotkali się w Morągu. Wśród kibiców nie zabrakło dzieci oraz pozostałych członków leśnej rodziny. Jak zwykle w ostatnich latach dopisała również pogoda.

W tegorocznym turnieju uczestniczyło 16 drużyn, reprezentujących 19 nadleśnictw oraz kierownictwo RDLP. Cztery drużyny były z połączonych, dwóch sąsiednich jednostek. Uczestnicy turnieju to: Iława z Suszem,  Jagiełek ze Starymi Jabłonkami, Korpele, Lidzbark, Miłomłyn, Młynary z Ornetą, Myszyniec, Nidzica, Parciaki, Spychowo, Szczytno, Wichrowo z Kudypami, Wielbark, Wipsowo, Zaporowo oraz drużyna kierownictwa RDLP. Jedna z reprezentacji, drużyna Szczytna, to uczestnik wszystkich 17 turniejów.

1 W oczekiwaniu na otwarcieW oczekiwaniu na otwarcie

2 Zbiórka drużynZbiórka drużyn

Zebranych zawodników i gości przywitali Nadleśniczy Nadleśnictwa Miłomłyn Wiesław Stachowicz oraz Przewodniczący ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego Andrzej Borkowski.

3 Przywitanie zawodnikówPrzywitanie zawodników

Witając  wszystkich uroczystego otwarcia  zawodów dokonał Dyrektor RDLP w Olsztynie Pan Mariusz Orzechowski.

4 Otwarcie turnieju przez DyrektoraOtwarcie turnieju przez Dyrektora

Mecze eliminacyjne przebiegały w czterech grupach metodą „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup. Losy awansów decydowały się w ostatnich meczach grupowych.  Do półfinałów awansowały drużyny: Iławy z Suszem, Lidzbarka, Młynar z Ornetą oraz Szczytna.

5 Mecz Kierownictwo RDLP-SzczytnoMecz Kierownictwo RDLP – Szczytno

Zestawienie par półfinałowych wyłoniono w losowaniu. Młode adeptki piłki połączyły w losowaniu drużyny Szczytna oraz Młynar z Ornetą i  Lidzbarka oraz  Iławy z Suszem. Wyniki półfinałów ustalone zostały w podstawowym czasie gry. Nie były potrzebne dogrywki ani serie rzutów karnych. Lidzbark pokonał Iławę z Suszem 3:0, a Szczytno pokonało Młynary z Ornetą 2:0.

Po krótkiej przerwie jako pierwszy odbył się mały finał, czyli mecz o III miejsce. Drużyna  Młynar z Ornetą pokonała zespól Iławy z Suszem 2:0.

Mecz finałowy rozegrany między Szczytnem a Lidzbarkiem zakończył się wynikiem 2:0. Drużyna Szczytna, która uczestniczyła we wszystkich turniejach sięgnęła po główne trofeum po raz pierwszy. Cierpliwość została wynagrodzona.

6 Mecz finałowyMecz finałowy

7 Taniec zwycięzcówTaniec zwycięzców

Dekoracji i nagradzania zwycięzców dokonali: Dyrektor RDLP w Olsztynie Mariusz Orzechowski i Przewodniczący ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego Andrzej Borkowski w towarzystwie Nadleśniczych Nadleśnictw Miłomłyn i Dobrocin.

8 Puchary, medale, ....Puchary, medale

Drużyna Szczytna, zdobywca I miejsca, otrzymała Puchar Dyrektora, dyplom, złote medale oraz nagrodę.

9  Puchar Dyrektora za I miejsce drużyna SzczytnoPuchar Dyrektora za I miejsce – drużyna Szczytno

Drużyny Lidzbarka i Młynar z Orneta za zdobycie odpowiednio II i III miejsca otrzymały puchary, dyplomy, srebrne i brązowe medale oraz nagrody.

10 II miejsce drużyna LidzbarkII miejsce – drużyna Lidzbark

11 III miejsce drużyna Młynary-Orneta III miejsce – drużyna Młynary-Orneta

Zdobywca IV miejsca, drużyna Iławy z Suszem otrzymała puchar  i dyplom. Pozostałe drużyny uczestniczące w rozgrywkach otrzymały  statuetki za uczestnictwo oraz dyplomy. Gospodarze przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale za udział.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Adriana Gąsiora ze Szczytna.

Królem  strzelców został Artur Weber z Lidzbarka, strzelając 6 bramek.

Najlepszy bramkarz turnieju to Radosław Tamiła z Lidzbarka.

Drużynowy  puchar „Fair Play”  otrzymała drużyna Miłomłyna.

Wyróżniono również najstarszego zawodnika – Eugeniusza Zapadkę z Korpel oraz najmłodszego – Łukasza Machulskiego z Iławy.

W tegorocznym turnieju wystąpiły 4  Panie.   Były to : Lidia Nowikowska-Onoszko z Młynar, Monika Pogorzelska ze Szczytna, Paulina Adamska ze Spychowa oraz  Anita Rafalik z Wichrowa.  Wszystkim Paniom wręczono statuetki z dedykacją – „Miłej, sympatycznej, odważnej i bojowej uczestniczce  XVII  turnieju …”. Koleżanka Lidia Nowikowska-Onoszko wystąpiła w turnieju po raz piąty z rzędu.

12 Grające dziewczyny - LidkaGrające dziewczyny – Lidka

Nagrody za pierwsze trzy miejsca z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego  ufundował  Związek Leśników Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego.

Podczas imprezy organizatorzy zadbali o najmłodszych a także pozostałych kibiców. Dzieci mogły korzystać z nadmuchanych zjeżdżalni. Atrakcjami były pokaz strojów oraz walk rycerskich jak i możliwość zapoznania się ze sprzętem bojowym prezentowanym przez miejscową jednostkę wojskową.

Zadbano, aby nikt nie był głodny lub spragniony.

Na zakończenie głos zabrał Dyrektor RDLP w Olsztynie Pan Mariusz Orzechowski. Pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim uczestnikom za udział w turnieju a organizatorom za jego przygotowanie. Poinformował, że organizatorem następnego, XVIII turnieju będzie Nadleśnictwo Ostrołęka.  Wiadomość ta została przyjęta z głośną aprobatą.

Pan Dyrektor dokonał zamknięcia  XVII turnieju w Morągu.

 

Przewodniczący

Związku Leśników Polskich w RP

Regionu Olsztyńskiego

Andrzej Borkowski

Foto Kamila Kaczmarczyk