XVI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie

20 maja przy przepięknej pogodzie w Łysych odbył się XVI Turniej  Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie. Zawody zorganizowali: Nadleśnictwo Myszyniec oraz Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Olsztyńskiego przy współudziale RDLP w Olsztynie.

Otwarcie zawodówOtwarcie zawodów.

Brać leśna wraz z rodzinami i kibicami spotkała się aby w sportowej rywalizacji wyłonić mistrzowską drużynę w piłce nożnej. W tegorocznym turnieju uczestniczyło 14 drużyn, reprezentujących 16 nadleśnictw oraz kierownictwo RDLP. Trzy drużyny były z połączonych, sąsiednich dwóch jednostek. Uczestnicy turnieju to: Jagiełek ze Starymi Jabłonkami, Kudypy z Wichrowem, Lidzbark, Miłomłyn, Młynary z Ornetą, Myszyniec, Nidzica, Ostrołęka, Parciaki, Szczytno, Wielbark, Wipsowo, Zaporowo oraz drużyna kierownictwa RDLP. Reprezentacja  Szczytna uczestniczyła we wszystkich dotychczasowych turniejach począwszy od roku 2000.

Uczestnicy XVI turniejuUczestnicy Turnieju.

Zebranych zawodników i gości przywitali Nadleśniczy Nadleśnictwa Myszyniec Marek Dzieżyk oraz Przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego  Andrzej Borkowski. Uroczystego otwarcia  zawodów dokonał Zastępca Dyrektora RDLP w Olsztynie Pan Sebastian Smoluk.

Mecz walkiMecz walki.

Nareszcie bramka!Nareszcie bramka.

Parada najlepszego bramkarzaParada najlepszego bramkarza.

Emocjonujące mecze eliminacyjne przebiegały w trzech grupach – „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały drużyny Szczytna, Myszyńca, Miłomłyna i Zaporowa. Zestawienie par półfinałowych wyłoniono w losowaniu. Los połączył Miłomłyn ze Szczytnem a Myszyniec z Zaporowem.  Do rozstrzygnięcia w meczach półfinałowych nie starczyło normalnego  czasu gry ani dogrywki. O awansie decydowały rzuty karne.  W tej rywalizacji lepsi okazali się piłkarze z Miłomłyna i Zaporowa.

Przed wielkim finałem odbył się mecz o III miejsce. Rywalizacja zakończyła się po dogrywce zwycięstwem Szczytna nad gospodarzem turnieju, Myszyńcem (2;1).

IV m-ce MyszyniecIV m-ce Myszyniec.

III m-ce SzczytnoIII m-ce Szczytno.

Mecz o I miejsce  w  XVI Turnieju w piłce nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie rozegrały drużyny Miłomłyna z Zaporowem – czterokrotnym triumfatorem turnieju.  Zaporowo zwyciężyło 3;0 i odjechało z Pucharem  Dyrektora.

II m-ce MiłomłynII m-ce Miłomłyn.

I m-ce ZaporowoI m-ce Zaporowo.

Dekoracji i nagradzania zwycięzców dokonali: zastępca Dyrektora RDLP w Olsztynie Sebastian Smoluk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Myszyniec Marek Dzieżyk oraz Przewodniczący ZLP w RP Regionu Olsztyńskiego Andrzej Borkowski.

Wręczenie Pucharu DyrektoraWręczenie Pucharu Dyrektora.

Wręczenie ngrodyWręczenie nagrody.

Drużyna Zaporowa, zdobywca I miejsca otrzymała Puchar Dyrektora, dyplom, złote medale oraz nagrodę. Drużyny Miłomłyna i Szczytna za zdobycie odpowiednio II i III miejsca otrzymały puchary, dyplomy, srebrne i brązowe medale oraz nagrody. Zdobywca IV miejsca, drużyna Myszyńca  otrzymała puchar  i dyplom. Pozostałe drużyny uczestniczące w rozgrywkach otrzymały  statuetki za uczestnictwo oraz dyplomy. Nadleśnictwo Myszyniec przygotowało dla wszystkich uczestników  pamiątkowe, drewniane medale.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Daniela Buczyńskiego z Zaporowa.

Królem  strzelców został Adrian Gąsior ze Szczytna, strzelając 10 bramek.

Za najlepszego bramkarza uznano Michała Sadłowskiego z Myszyńca.

Drużynowy  puchar „Fair Play”  otrzymała drużyna Ostrołęki.

Wyróżniono również najstarszego zawodnika – 62 lata – Macieja Pietrzaka z Miłomłyna oraz najmłodszego – 22 lata – Anitę Rafalik z Wichrowa.

W tegorocznym turnieju wystąpiło 5 Pań.   Były to : Lidia Nowikowska-Onoszko z Młynar, Monika Pogorzelska ze Szczytna, Aleksandra Ramczykowska i Anna Mikucka-Grzeszczyk ze Starych Jabłonek oraz  Anita Rafalik z Wichrowa.  Wszystkim Paniom wręczono statuetki z dedykacją – „Miła, sympatyczna, odważna i bojowa uczestniczka  XVI turnieju …”

Nagrody za pierwsze trzy miejsca z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego  ufundował  Związek Leśników Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego.

W przerwie rozgrywek wystąpił szkolny zespół ludowy „Łysioziańskie Nuty” prezentując gościom elementy bogatej, kurpiowskiej  kultury – pieśni, tańce i stroje.

Zespół Łysioziańskie NutyZespół Łysioziańskie Nuty.

Na zakończenie głos zabrał zastępca Dyrektora RDLP,  Sebastian Smoluk. Pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim za udział w turnieju a organizatorom za jego przygotowanie. Poinformował, że organizatorem następnego, XVII turnieju będą połączone siły Nadleśnictw Dobrocin i Miłomłyn. . Wiadomość ta ucieszyła uczestników.

Pan Dyrektor dokonał zamknięcia  XVI turnieju w Łysych.

 

Andrzej Borkowski

Przewodniczący

Związku Leśników Polskich w RP

Regionu Olsztyńskiego