Stypendia Rady Krajowej ZLP w RP przyznane i wręczone

ScanZwiązek Leśników Polskich w RP trzeci raz z rzędu ufundował stypendia dla wyróżniających się uczniów średnich szkół leśnych. W tym roku, oprócz szkół leśnych Ministra Środowiska, do grona beneficjentów dołączyły jeszcze dwie placówki: Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie i Zespół Szkół w Tułowicach.

Warunkiem uzyskania stypendium było osiągnięcie najlepszych wyników w nauce z przedmiotów zawodowych za okres czterech lat kształcenia. Nagrody finansowe w łącznej kwocie 19 500 zł, przekazane przez ZLP w RP, trafiły do 36 abiturientów w 13 szkołach leśnych.

Tak skomentował pomysł wspierania i wyróżniania uczniów szkół leśnych Jarosław Szałata, Przewodniczący ZLP w RP, który uczestniczył w uroczystym apelu szkolnym w TL Rzepin: To dla nas wielka przyjemność kolejny już raz przyznać stypendia uczniom, którzy mają odwagę wybić się ponad przeciętność. Swoim zaangażowaniem i wytrwałą pracą, dążą do wyznaczonego celu i udowadniają, że nauka jest dla nich przyjemnością. Wierzę, że tak dobrze przygotowana zawodowo kadra zasili w przyszłości szeregi pracowników Lasów Państwowych. Polecam stypendystów wszystkich pracodawcom.

W ramach potwierdzenia przekazania stypendiów, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, jednakowe dla wszystkich abiturientów. Wzór dyplomu do pobrania: dyplom_szkoly_lesne

Wyjątkowy charakter miała uroczystość zakończenia roku w Zespole Szkół Leśnych w Goraju. A to za sprawą zaszczytnego wyróżnienia – Bronisław Sasin, Honorowy Przewodniczący ZLP w RP, przyznał szkole Złotą Odznakę Związkową Zasłużony dla Leśników Polskich.

DSC_3368

                         Bronisław Sasin nadaje Złotą Odznakę „Zasłużony dla Leśników Polskich”                                    Zespołowi Szkół Leśnych w Goraju.  

Lista stypendystów oraz reprezentantów ZLP w PR obecnych na zakończeniu roku szkolnego w poszczególnych Technikach Leśnych do pobrania: Przekazanie stypendiów

DSC_0130Jarosław Szałata zabiera głos podczas uroczystego apelu szkolnego w TL Rzepin.

DSC_0138Przewodniczący ZLP w RP wręcza dyplom uczennicy TL Rzepin. 

DSC_3251Ireneusz Żelazny gratuluje abiturientowi ZSL w Lesku. 

DSC_3258Od lewej: laureaci stypendium ZLP w RP, Krystian Wójcik – Przewodniczący ZOZ w ZSL w Lesku, Jadwiga Szylak – Dyrektor, Ireneusz Żelazny – Przewodniczący Okręgu Krośnieńskiego.

DSC_3358Włodzimierz Wojtczak – Przewodniczący Regionu Pilskiego, wręcza dyplom uczniom ZSL w Goraju. 

DSC_3359Stypendyści ZLP w RP – ZSL w Goraju. 

36603_bMirosław Kletkiewicz wręcza stypendia ZLP w RP w Technikum Leśnym w Tucholi. 

IMG_2434_1Stypendyści ZLP w RP – Technikum Leśne w Tucholi. 

18209609_1521809594496362_1865711474_oMarek Cholewa, zabiera głos podczas uroczystego zakończenia roku klas czwartych w Zespole Szkół w Tułowicach. 

P1200434Marek Cholewa, Wiceprzewodniczący ZLP w RP, gratuluje uczniom Zespołu Szkół w Tułowicach. 

IMG_1030Wojciech Kubica wręcza dyplom potwierdzający przyznanie stypendium ZLP w RP uczniowi Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku. 

IMG_1039Abiturienci Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku – laureaci stypendiów ZLP w RP. 

20170428_103312Mariusz Rosik, Przewodniczący ZLP w RP w Zielonej Górze wręcza stypendium ZLP w RP w ZSL w Rogozińcu.  

20170428_103406Mariusz Rosik, Przewodniczący ZLP w RP w Zielonej Górze wręcza stypendium ZLP w RP w ZSL w Rogozińcu. 

tekst: Katarzyna Gozdek-Pawłowska