ZAKOŃCZYŁ SIĘ XXVIII RAJD LEŚNIKÓW

Nadleśnictwa RDLP w Białymstoku miały przyjemność organizować tegoroczną edycję Rajdu Leśników.

XXVIII edycję Rajdu Leśników przygotowało i przeprowadziło siedem nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku: Pomorze, Ełk, Giżycko, Maskulińskie, Bielsk Podlaski, Krynki i Augustów.

DSC_0939

Godne uwagi jest to, że spośród wszystkich 1033 uczestników aż 520 na miejsce wspólnego rajdowania i radowania się wybrało Nadleśnictwo Augustów.

Leśniczowie należący do Związku Leśników Polskich, a zarazem członkowie Komitetu Organizacyjnego, Andrzej Hrynko i Ireneusz Sokołowski, przygotowali dla Gości ciekawy program. Silnym akcentem pierwszego dnia był „zagraniczny” wyjazd do turystycznych perełek Litwy – Wilna i Troków.

DSC_0750Rejs statkiem po jeziorach augustowskich.

W drugim dniu uczestnicy rajdu mieli przygotowanych kilka ofert, między innymi pływanie statkiem po augustowskich jeziorach oraz wycieczki po największych atrakcjach Suwalszczyzny. Wieczorami odbywały się spotkania rajdowiczów z miejscowymi leśnikami, w atmosferze koleżeńskiej biesiady, a zarazem wymiany poglądów i zawodowych doświadczeń.

DSC_0876Msza polowa na zakończenie Rajdu – na pierwszym planie B. Sasin – Przewodniczący ZLP w RP. 

DSC_0895Komandor XXVIII Rajdu Leśników – Henryk Chabowski.

Na zakończenie rajdowicze otrzymali skromne upominki i publikacje. Zakończenie rajdu miało miejsce w Muzeum Wsi Białostockiej. Oprócz wszystkich uczestników, licznie przybyli na nie również zaproszeni goście, którzy uświetnili uroczyste podsumowanie XXVIII Rajdu Leśników.

Tekst: Roman Rogoziński, Nadleśnictwo Augustów.

Zdjęcia: Katarzyna Gozdek-Pawłowska.