XV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie

XV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie

XV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie odbył się 11 czerwca 2016 roku w Dźwierzutach. Organizatorami imprezy byli Nadleśnictwo Wipsowo oraz Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Olsztyńskiego przy współudziale RDLP w Olsztynie.

W tym roku padł rekord liczby uczestników. Do rozgrywek zgłosiło się 18 drużyn reprezentujących 19 nadleśnictw (dwie drużyny z połączonych sił dwóch jednostek): Dobrocin, Iława, Jagiełek ze Starymi Jabłonkami, Jedwabno, Lidzbark, Miłomłyn, Młynary z Ornetą, Myszyniec, Nidzica, Ostrołęka, Parciaki, Przasnysz, Spychowo, Szczytno, Wielbark, Wipsowo, Zaporowo oraz drużyna kierownictwa RDLP. Dwa zespoły, drużyny z Przasnysza i Szczytna, były uczestnikami wszystkich dotychczasowych turniejów. Przybyły również liczne grupy kibiców.

Po powitaniu uczestników i gości przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Wipsowo, Wojciecha Matuszaka, Wiceprzewodniczącego Rady Regionu Związku Leśników Polskich w RP,  Gerarda Suleja, głos zabrała obecna Wójt Gminy Dźwierzuty – gospodarza terenu – Pani Marianna Szydlik. Uroczystego otwarcia  zawodów dokonał Nadleśniczy W. Matuszak.

1 Otwarcie turniejuOtwarcie turnieju.

Mecze eliminacyjne odbywały się w czterech grupach „każdy z każdym”. Mecze grupowe były zacięte i wyrównane. Do półfinałów awansowały drużyny Wipsowa, Jagiełka ze Starymi Jabłonkami, Nidzicy oraz Iławy. Pary półfinałowe wyłoniono w losowaniu. Los zdecydował o tym, że o wejście do finału zagrały Jagiełek/Stare Jabłonki z Iławą a Wipsowo z Nidzicą. W równocześnie rozegranych meczach Jagiełek /St. Jabłonki pokonały 1:0 drużynę z Iławy i awansowały do finału.  Drugim finalistą została drużyna z Nidzicy pokonując 1:0 zespół gospodarzy, Wipsowa. Po krótkiej przerwie na odpoczynek w meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny Wipsowa z Iławą. Tym razem drużyna organizatorów Turnieju zwyciężyła 2:1.

2 Mecz Jagiełek,St.Jablonki - PrzasnyszMecz Jagiełek, St. Jablonki – Przasnysz.

3 Mecz Wipsowo - MiłomłynMecz Wipsowo – Miłomłyn.

Jako ostatni odbył się mecz o najwyższe trofeum turnieju, Puchar Dyrektora. W XV Turnieju w piłce nożnej o Puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie zwyciężyła drużyna połączonych sił Nadleśnictw Jagiełek ze Starymi Jabłonkami  pokonując  zespól Nadleśnictwa Nidzica 2:1. Było to historyczne, pierwsze zwycięstwo reprezentacji Nadleśnictw Jagiełka i Starych Jabłonek.

4 Mecz finalowyMecz finałowy.

Nastąpił moment dekoracji i nagradzania zwycięzców. Aktu dekoracji dokonali: zastępca Dyrektora RDLP w Olsztynie, Sebastian Smoluk, Nadleśniczy, Wojciech Matuszak oraz Wiceprzewodniczący Rady Regionu, Gerard Sulej.

5 Trofea turniejuTrofea turnieju.

Zdobywca I miejsca, reprezentacja Jagiełka i Starych Jabłonek otrzymała Puchar Dyrektora, dyplom, złote medale oraz nagrodę. Reprezentacje Nidzicy i Wipsowa za zdobycie II i III miejsca otrzymały puchary, dyplomy, odpowiednio srebrne i brązowe medale oraz nagrody. Zdobywca IV miejsca, Iława  otrzymała statuetkę i dyplom. Pozostali uczestnicy wyjechali ze statuetkami za uczestnictwo oraz dyplomami. Wszyscy zawodnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe, drewniane plakietki.

6 Wręczenie Pucharu Dyrektora RDLPWręczenie Pucharu Dyrektora RDLP.

6 Zdobywcy I miejsca Jagielek,St.JablonkiZdobywcy I miejsca Jagiełek, St. Jabłonki.

7 Zdobywcy II miejsca NidzicaZdobywcy II miejsca Nidzica.

8 Zdobywcy II miejsca WipsowoZdobywcy III miejsca Wipsowo.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne.

Tytuł króla strzelców uzyskali Piotr Wytrężek z drużyny Jagiełek/St. Jabłonki oraz Michał Pasymowski z Nidzicy strzelając po 6 bramek.

Za najlepszego bramkarza uznano Pawła Ferschke z Wipsowa.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Piotra Wytrężka z Jagieł-ka i St. Jablonek.

11 Najlepszy zawodnik i król strzelcówNajlepszy zawodnik i król strzelców.

Drużynowy  puchar „Fair Play”  otrzymała połączona drużyna Młynar z Ornetą.

12 Zdobywca Pucharu Fairplay MłynaryZdobywca Pucharu Fairplay Młynary.

Wyróżniono również najstarszego zawodnika – 58 lat – Andrzeja Krawczyńskiego z Lidzbarka oraz najmłodszego – 21 lata – Radosława Sadowskiego z Iławy.

Organizatorzy ucieszyli się ze wzrostu popularności gry w piłkę nożną wśród Pań pracujących w lasach. W tegorocznym turnieju wystąpiło 5 Pań: Lidia Nowikowska-Onoszko w drużynie Młynar, Monika Pogorzelska w drużynie Szczytna, Anna Mikucka-Grzeszczyk z Jagiełek/St. Jabłonki oraz Róża Dubica i Paulina Tyszecka z Zaporowa. Wszystkie Panie zostały uhonorowane statuetkami – „Miła, sympatyczna, odważna i bojowa uczestniczka  XV turnieju”.

10  Dekoracja zawodniczek turniejuDekoracja zawodniczek turnieju.

Fundatorem pucharów, dyplomów, medali oraz nagród finansowych za pierwsze 3 miejsca (z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego) był Związek Leśników Polskich w RP Regionu Olsztyńskiego.

Na zakończenie głos zabrał zastępca Dyrektora RDLP, Sebastian Smoluk. Pogratulował zwycięzcom, podziękował wszystkim za udział w turnieju, a organizatorom za jego przygotowanie. Przed uroczystym zamknięciem XV turnieju poinformował, że organizatorem następnego turnieju będzie Nadleśnictwo Myszyniec. Informacja została przyjęta z aplauzem.

Pogoda podczas zawodów była zmienna, ale nikt nie narzekał. Organizatorzy zadbali również o głodnych i spragnionych.

Ostatni akord należał do Nadleśniczego Nadleśnictwa Wipsowo, który dokonał zamknięcia zawodów. XV Turniej w piłce nożnej o puchar Dyrektora RDLP w Olsztynie przeszedł do historii.”

Andrzej Borkowski

Przewodniczący
Związku Leśników Polskich w RP
Regionu Olsztyńskiego