XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Leśników

W dniu 19 września br. odbyła się XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Leśników. Przybyli, jak każdego roku, leśnicy z rodzinami z całego kraju. Podczas zbiórki przed Wałami Jasnogórskimi, odbyło się spotkanie z pielgrzymami, Krajowego Duszpasterza Leśników , Ministra Środowiska i Dyrektora Generalnego  Lasów Państwowych.     DSCN8905

Przed wymarszem na Jasną Górę

DSCN8900 Krajowy Duszpasterz Lesników Ks. Biskup Tadeusz Lityński

 DSCN8899 Rozmowy z pielgrzymami

Po przemarszu do klasztoru, odbyła się msza św., koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa  Tadeusza Lityńskiego, nowego Krajowego Duszpasterza Leśników.  Homilię wygłosił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Janiak, były Krajowy Duszpasterz Leśników.

IMG_0389

DSCN8909

DSCN8908 Delegacja Związku Leśników Polskich w RP podczas mszy św. ( od lewej: Paweł Kania, Bronisław Sasin, Jerzy Mili szewski, Grzegorz Cekus.

Podczas mszy św. przemawiali Minister Środowiska Maciej Grabowski oraz Dyrektor Generalny LP Adam Wasiak.

Wręczono również dary od kierownictwa DGLP i RDLP Katowice oraz organizacji związkowych, w tym od Związku Leśników Polskich w RP.

Związek Leśników Polskich w RP wręczył dary dla Ksiedza Biskupa Edwarda Janiaka       i Ksiedza Biskupa Tadeusza Lityńskiego.

DSCN8888

 

IMG_0402

Dary wręczyli, Jerzy Mili szewski, Paweł Kania, Bronisław Sasin i Grzegorz Cekus. Przekazano dary lasu, ofiarowane  przez Jerzego Miliszewskiego, Bronisława Sasina oraz Waldemara Jedynaka  z Nadleśnictwa Bogdaniec ( RDLP Szczecin). 

Serdecznie dziękujemy  ofiarodawcom, oraz wszystkim członkom ZLP w RP uczestniczącym w pielgrzymce na Jasną Górę.

Bronisław Sasin

Foto: Jerzy Drabarczyk