Międzynarodowe XXII Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników

W dniach 23 – 26 lutego 2014 r. w Kistowie w hotelu Kiston na terenie Nadleśnictwa Lipusz ( RDLP Gdańsk) odbyły się Międzynarodowe XXII Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników.

hotelhotel2

W mistrzostwach uczestniczyło 50  szachistów z różnych jednostek związanych z leśnictwem z całej Polski a także goście z Węgier i  Rumunii . Mistrzostwa rozegrano tradycyjnie systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund z tempem 30 minut na zawodnika.

Zawody zostały zorganizowane przez Nadleśnictwo Lipusz z RDLP Gdańsk i Związek Leśników Polskich w RP. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Swój udział miał w tym  sędzia główny zawodów Pan Arkadiusz Wiśniewski, który prowadził zawody profesjonalnie oraz Adam Bednarek ,pracownik Nadleśnictwa Lipusz, który odpowiadał za organizację tych zawodów ale również wielokrotny uczestnik mistrzostw szachowych.

Po ogłoszeni u wyników Mistrzostw zostały wręczone Puchary, dyplomy oraz nagrody. Puchar i nagrody ufundowane przez Dyrektora Generalnego LP, dla najlepszej drużyny, wręczył Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Zbigniew Kaczmarczyk. Puchar Przewodniczącego dla Mistrza Szachowego Leśników wręczył przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP Bronisław Sasin.

Turniej wygrał Jozsef Nemeth – Węgry.

Kolejne miejsca zajęli:

  •  Tadeusz Walczak -N-ctwo Żołdowo, RDLP Toruń
  •  Roman Godlewski -N-ctwo Poddębice, RDLP Łódź
  •  Nandor Papp – Węgry
  •  Tomasz Findysz – N-ctwo Przemków, RDLP Wrocław
  •  Ignacy Truszkowski – emeryt RDLP Szczecinek

zwNa zdjęciu w kolejności zajętych miejsc.

Drużynowo Mistrzostwo Polski zdobyli Węgrzy, którzy wyprzedzili RDLP Łódź i RDLP Olsztyn.

zw1Oprócz głównych zawodów rozegrano turniej szachów błyskawicznych, wygrał 10 letni Paweł Teclaf , szachista z  KKS Ormuzd Kartuzy ( foto poniżej).

zw2Na zakończenie przewodniczący Bronisław Sasin,  zaprosił na przyszłoroczne zawody, które prawdopodobnie odbędą się w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym „Nagórzyce ( RDLP Łódź) lub  w Spale.  Ze szczegółowymi  wynikami Mistrzostw Szachowych Polski Leśników oraz Turnieju Szachów Błyskawicznych  można zapoznać się na stronie  http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_619/  oraz  http://chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_979/.

Przed zakończeniem rozgrywek zorganizowano  wycieczkę  do pobliskiego Szymbarku. W szymbarskim lesie znajduje się niezwykłe Centrum Edukacji i Promocji Regionu. W tym szczególnym miejscu, uczestnicy mistrzostw mogli poznać historię, język i kulturę kaszub. Poza ciekawymi i ważnymi informacjami o Kaszubach ich tradycji i zwyczajach zwiedzający zobaczyli między innymi:   Dom stojący na głowie,

doma także: Dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata – 46,53 m, pomnik Gryfa Pomorskiego, bunkier Gryfa Pomorskiego, kościółek Św. Rafała, dom Kaszuba z Kanady, dom z Turcji.

XXII Międzynarodowe  Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników oraz wycieczka  były udane, wszyscy uczestnicy wyjechali zadowoleni. Dziękuję pracownikom z Nadleśnictwa Lipusz, na czele z nadleśniczym Maciejem Kostką, za sprawną i wspaniale przygotowaną imprezę.

Dziękuję za uczestnictwo podczas otwarcia i zakończenia mistrzostw dyrektorowi RDLP Gdańsk Zbigniewowi Kaczmarczykowi oraz nadleśniczemu  Nadleśnictwa Lipusz Maciejowi Kostce, a także uczestniczącym w zakończeniu wójtowi Gminy Sulęczyno Bernardowi Grucza- fundatorowi pucharu i nagrody dla zwycięscy turnieju szachów błyskawicznych oraz wójtowi Gminy Parchowo Andrzejowi Dołębskiemu. Dziękuję również za wsparcie i udział  w mistrzostwach Kolegom ze Związku Leśników Polskich w RP, a mianowicie zastępcy przewodniczącego  ZLP w RP Kol. Krzysztofowi Górskiemu oraz przewodniczącemu Regionu Gdańskiego ZLP w RP Kol. Dariuszowi Kowalewskiemu.

Pozostałe zdjęcia z zawodów w zakładce galeria lub kliknij tutaj.

Przewodniczący ZLP w RP Bronisław Sasin