Zawody w Strzelectwie Myśliwskim o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

W dniu 5 czerwca 2013 roku na strzelnicy na terenie Nadleśnictwa Nowogard odbyły się Krajowe Zawody w Strzelectwie Myśliwskim o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. W zawodach udział wzięło 16 trzyosobowych zespołów reprezentujących poszczególne Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych.

DSCF0687

W rywalizacji drużynowej bezkonkurencyjna okazała się drużyna RDLP w Lublinie z wynikiem 1402 pkt. Kolejne miejsca zajęły drużyny RDLP w Łodzi (1379 pkt) i RDLP w Olsztynie (1371 pkt). W klasyfikacji indywidualnej dwa pierwsze miejsca również przypadły zawodnikom z Lublina: Krzysztofowi Szczęchowi (479 pkt.) i Henrykowi Górskiemu (474 pkt.). Trzecie miejsce indywidualnie zajął reprezentant RDLP w Pile Marcin Senger (471 pkt). W konkurencjach kulowych najlepszym strzelcem został Grocholski Tomasz z RDLP we Wrocławiu (194 pkt); w konkurencjach śrutowych zwyciężył zaś Krzysztof Szczęch (290 pkt.).
DSCF0861

Zwycięscyna podium oraz wreczający nagdrody i dyplomy od prawej: Witold Koss Dyrektor RDLP w Szczecinie, Jan Błaszczyk Główny Specjalista ds. Łowiectwa w DSGLP, Bronisław Sasin Przewodniczący Związku leśników Polskich w RP.

Puchary, nagrody i dyplomy wręczali: oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowogard Tadeusz Piotrowski. Przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP Bronisław Sasin ufundował i wręczył nagrody dla zwycięzców drużynowych.

DSCF0875 Zwycięscy w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej oraz organizatorzy zawodów i fundatorzy nagród.

Zawodnikom startującym w reaktywowanych po latach zawodach towarzyszyła piękna pogoda i duże emocje.