XXVII Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników zakończone

W sobotnie przedpołudnie 27 kwietnia 2019 roku w Leśnym Ośrodku Edukacyjny im. red. A. Zalewskiego w Jedlni Letnisku (RDLP Radom) odbyła się uroczystość podsumowania i zakończenia XXVII  Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Leśników.

Szachowe zmagania leśników od lat są wspólnie organizowane przez Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej oraz leśników z różnych Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych. Tym razem dzięki życzliwości i wsparciu Dyrektora Andrzeja Matysiaka to leśnicy z radomskiej Dyrekcji Lasów Państwowych, przy ogromnym zaangażowaniu Przewodniczącej Regionu Radomskiego ZLP w RP Jolanty Bochenek, znakomicie przygotowali to sportowe wydarzenie.

Mistrzostwa patronatem objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny, który ufundował puchar i nagrody dla zwycięskiej drużyny. Została nim reprezentacja Węgier, wyprzedzając ekipę z Rumuni i RDLP Wrocław.

Zwycięzcą turnieju został rumuński szachista Dumitruc Viorel-Stelica, który wyprzedził 2 reprezentantów Węgier – Józsefa Nemetha i Nandora Pappa.

Mistrzem Polski został Dariusz Rymaszewski (RDLP Wrocław), który odebrał z rąk Przewodniczącego ZLP w RP Jarosława Szałaty okazały puchar. Wicemistrzem został Tomasz Findysz (RDLP Wrocław 2), a trzecie miejsce na pudle zajął Piotr Dziadoń (RDLP Olsztyn).

Turniej szachów błyskawicznych rozstrzygnął na swoją korzyść Piotr Dziadoń.

W mistrzostwach wzięło udział 51 zawodników – leśników z całej Polski oraz z Rumunii i Węgier.

Turniej znakomicie i w pełni profesjonalnie sędziowali Marzena i Arkadiusz Wiśniewscy, którzy publikują wyniki Mistrzostw na stronie

Niebawem pełna i obszerna relacja z XXVII Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Leśników.

Tekst: Jarosław Szałata